« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ivkovic'e ait kan lekesi Aktaş'ın pantolonunda

Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki Galatasaray Liv Hospital-Kızılyıldız maçı öncesi çıkan olayda öldürülen Sırp taraftarı Marko İvkoviç'i ile ilgili soruşturma tamamlandı. Savcılık, biri tutuklu 7 kişi hakkında “Haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İddinamede İstanbul Sırp Başkonsolosluğu müşteki olarak yer aldı. İddianamede maktul Ivkoviç'e ait kan lekesinin Kadri Aktaş'ın pantolonunda bulunduğu da belirtildi.

Yüksel KOÇ / DHA
SON GÜNCELLEME

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamade, 21 Kasım 2014'te Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Galatasaray ile Kızılyıldız takımları arasında oynanan THY Avrupa Ligi basketbol maçı öncesinde her iki takımın taraftarlarının spor salonunun civarında bulunan boşluklarda toplanarak alkol almaya başladıkları belirtildi.

MEŞALE, SOPA VE FİŞEKLERLE BİRBİRLERİNE SALDIRDILAR
Kızılyıldız takımının taraftarlarının olay günü saat 19:30 sıralarında spor salonuna gittikleri, bu sırada Galatasaray takımının taraftarlarıyla karşılaştıkları ifade edilen iddianamede, "Kızılyıldız basketbol takımının taraftarlarının ellerinde bulunan meşale, havai fişek ve sopalarla, Galatasaray takımının da ellerinde bulunan şişe ve sopalarla birbirlerine saldırdılar. Ortalığın karıştığı, olay yerine gelen spor büroda görevli polisler ile destek çevik kuvvet ekiplerinin taraftarların arasına girerek müdahalede bulundukları, biber gazıyla her iki takımın taraftarlarını ayrı yönlere doğru püskürttükleri ve bu sırada Sırp seyircilerden bir grubun arbede sırasında kendi taraflarından ayrı düştükleri belirlenmiştir" bilgisine yer verildi.

Ivkovice ait kan lekesi Aktaşın pantolonunda SIRP TARAFTARA KALBİNDEN BIÇAK

SALDIRIDA KULLANILAN BIÇAK ELE GEÇİRİLEMEDİ
Ayrı düşen bu Sırp taraftar gurubuna tutuklu sanık Kadri Aktaş ile tutuksuz yargılanan sanıklar Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Çağatay Hız, Atakan Bodan, Gökhan Yıldız ve Yusuf Velioğlu'nun da aralarında bulunduğu bir grubun saldırdığı ifade edilen iddianamede, "Şüphelilerin bulunduğu grubun, maktul Marko Ivkoviç ile arkadaşlarına saldırıda bulundular. Marko Ivkoviç, elinde, olaydan sonra ele geçirilemeyen bıçakla kendisine doğru yönelen şüpheli Kadri Aktaş'ın burnuna yumruk atıp yaraladı. Kendisine yumruk atılan şüpheli Kadri Aktaş, haksız tahrik altında bıçak darbesiyle maktulü kasten öldürdü. Ivkoviç hakkında Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda 0.19 promil alkollü olduğu anlaşılmıştır."

Ivkovice ait kan lekesi Aktaşın pantolonunda KATİL ZANLISI: FARKINDA OLMADAN BIÇAĞI ELİME ALDIM

KADİR AKTAŞ DIŞINDAKİ SANIKLAR ÖLDÜRME EYLEMİNİ KOLAYLAŞTIRDILAR
İddianamede Kadri Aktaş dışındaki diğer 6 tutuksuz şüphelinin maktül Marko Ivkoviç ve arkadaşlarına saldırdığı, böylece Kadri Aktaş'ın öldürme eylemini kolaylıkla icra etmesine yardımcı oldukları belirtildi. Maktul Ivkoviç'e ait kan lekesinin Kadri Aktaş'ın pantolonunda bulunduğu belirtilen iddianamede, tüm şüphelilerin eylemi 'haksız tahrik hükümleri' altında yaptıkları anlatıldı.

İddianamede, tutuklu sanık Kadri Aktaş ile tutuksuz sanıklar Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Çağatay Hız, Atakan Bodan, Gökhan Yıldız ve Yusuf Velioğlu'nun, "haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan' 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

SIRP BAŞKONSOLOSLUĞU MÜŞTEKİ
İstanbul Sırbistan Başkonsolosluğu'nun 'müşteki' olarak yer aldığı iddianame, Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz