"Hakan Ünsal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hakan Ünsal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hakan Ünsal

Ivesa ve beceriksizlik

İLK maçın kahramanları Quaresma ve Dede’nin olmayışı sahada nefis bir kapışmayı da kaçırmamıza sebep oldu.

Çünkü iki oyuncu takımlarına hem zeka hem de kalite katan önemli ayaklardı. Hal böyle olunca bütün yük, maçın hem çözüleceği hem de kilitlenebileceği orta sahaya düştü.
Eskişehir takımında Veysel, Kamara ve Pele karşısında oynayan Ernst, Veli ve Fernandes maç boyunca birbirlerine üstünlük sağlamak için çok iyi mücadele ettiler. Çünkü buradaki savaşı kazanan maçı da kazanırdı. Sonuçta Beşiktaş ilk yarıda maçı kazanabileceği kadar pozisyona girdi; ama top doğru ayak ve kafaya gelmeyince içeri girmeyi reddetti. İlk yarının Beşiktaş adına golsüz bitmesinin iki sebebi Ivesa ve beceriksizlikti. Ivesa yaptığı 3 inanılmaz kurtarışla takımını ayakta tutan isim oldu.

KARTAL SİSLİ HAVAYI SEVER...

Beşiktaş’ın son iki maçında Ekrem ve Veli’nin girdiği pozisyonlara Almeida ve Edu ilk yarının tamamında girmemiştir. Ekrem ve Veli ceza alanına girerken sanki sahaya inen sisten rakibe görünmüyorlar gibilerdi. İnönü Stadı’na sis indikçe Beşiktaş daha fazla Eskişehir ceza alanına inmeye başladı. Edu ve Almeida tercihlerini ceza alanının dışında kullanınca burayı kullanma işi Ekrem ve Veli’ye düştü. Halbuki tersine olması gereken bu durum Beşiktaş adına orta saha oyuncularının pozisyona destek vermeleri anlamında iyi iken, diğer taraftan forvetlerin kaleden uzak oynaması anlamında kötü.

İYİ VE KÖTÜ...

+ Ekrem’in defansına yardımı kadar rakip ceza alanına yaptığı gol koşuları iyi.
+ Veli’nin savaşcı kimliğine kattığı oyunu iki taraflı oynama düşüncesi iyi.
+ Fernades’in sadece topla değil topsuz da oynayarak verdiği katkı iyi.
+ Egemen’in her maç aynı kalan ve hiç düşmeyen konsantrasyonu iyi.
+ Ernst’in oynamaya başladığından beri Beşiktaş’a aşıladığı disiplin iyi.
- Almeida’nın orada olması için para verildiği ceza alanından uzak olması kötü.
- İsmail’in yaşı ve temposu birleşince yaptığı bindirme sayısının az olması kötü.
- Edu’nun ağır ve Veteran görüntüsü ile hala Beşiktaş’ta forma bulması kötü.
- Carvalhal’in elindeki en etkili golcüsü Mustafa’yı direkt oynatmaması kötü.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI