« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ivanovic kupadan çekildi

Novak Djokovic ile Hopman Kupası’nda Sırbistan’ı temsil eden Ana Ivanovic, karın kaslarında yaşadığı sorundan ötürü turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turnuva kurallarına göre grup aşamasından sonra takımlarda oyuncu değişikliği yapılamadığı için finalde Sırbistan yerine Belçika yer alacak.

Novak Djokovic ile Ana Ivanovic, Sırbistan adına oynadıkları grup maçları sonucunda ülkelerini finale taşımayı başarmışlardı. Ne var ki, Ivanovic dün Henin’e karşı oynadığı maçta yaşadığı karın kası sakatlığı sebebiyle turnuvadan çekilmek zorunda kaldı. Turnuvada grup aşamalarından sonra oyuncu değişikliği yapılamadığı için Sırbistan, Ivanovic yerine herhangi bir oyuncuyu kadroya dahil edemiyor. Böylece, finalde Sırbistan yerine, grubu ikinci sırada tamamlayan Belçika olacak.

Ivanovic, turnuvanın başlarında da dizinden ufak bir sıkıntı yaşamıştı ama bunun daha sonra önemli bir problem olmadığı anlaşılmıştı. Karın kası sakatlığının geçmesi ise ortalama olarak en az iki haftayı buluyor. Gelecek hafta oynayacağı Sidney turnuvasından kesin olarak çekilen Sırp raket, Avustralya Açık’a yetişmeye çalışacak.

Finalde Sırbistan’ın yerini alan Belçika’nın rakibi ise ABD olacak. Bu sabah Büyük Britanya karşısında ilk maçı kazanarak finale çıkmayı garantileyen ABD’de, Bethanie Mattek-Sands ile John Isner; Justine Henin ile Ruben Bemelmans karşısına çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz