« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ivana'ya ciddi bir para cezası verdik"

Galatasaray Kulübü Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhon, Galatasaray Medical Park Bayan Takımı'nın CEV Kupası'nda Avusturya'nın Post Schwechat takımına elenmesi sonrası yaşanan spekülasyonlarla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Burhan Felek Spor Salonu Basın Odası'nda, Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Orkun Darnel ve Galatasaray Medical Park Takımı Menajeri Neslihan Keskin'le birlikte medya mensuplarının karşısına çıkan Yalçın Orhon, (Altın Set)'e giden maçta skor 14-15 iken oyuncuları Ivana Djerisilo'nun hakeme tepkisi sonrası sarı kart görmesi ve ceza puanıyla da maçı rakibin kazanmasına değinirken, tüm sorumluluğun Djerisilo'nun üzerine yüklenmemesi gerektiğini aktardı.

Turun yitirilmesinin medyada direkt olarak İvana Djerisilo ile ilişkilendirildiğini söyleyen Orhon, şunları kaydetti:
“Yapılan bu gayri profesyonelce davranıştan dolayı ortaya çıkan kötü durum beni de ruhsal olarak, duygusal olarak etkiledi. Hatta oyuncunun kontratını fesh etmeyi düşündüğümü söyledim. Daha sonra arkadaşlarla toplandık. Olayı tekrardan değerlendirdik. Ortada birden fazla konu var ki, bütün bunların hepsini bir tek kişiye mal edemeyiz. Takım olarak bizim Avusturya ekibine karşı böyle bir mücadele ortaya koymamız şaşırtıcı. Kadromuzun iyi olduğuna ve rakibi kolay geçmemiz gerektiğine inanıyordum ama öyle olmadı. Takımımız genelde iyi bir performans ortaya koyamadı. (Altın Set)te Ivana'nın yaptığı davranış, ki burada bağırdı veya küfür etti deniliyor, ne yapmış olursa olsun göstermiş olduğu tavır Galatasaray Kulübü'ne, formasına yakışan bir davranış değildir. Biz Ivana'yı bu hareketinden dolayı, özellikle de maçın sonunda olması nedeniyle ciddi bir para cezasıyla cezalandırdık. Galatasaray Kulübü'nü temsil eden hiçbir oyuncu böyle davranamaz.”

Yalçın Orhon, son iki sezondur Galatasaray'da forma giyen Ivana Djerisilo'nun yüreğini ortaya koyarak mücadele eden bir oyuncu olduğuna dikkati çekerek, “İşine de dört elle sarılan biri. Önceki hafta Fenerbahçe ile yaptığımız lig maçına çıkmadan 1 gün evvel 39,5 derece ateşliydi. Oynayamayacağını söyleseydi, oynatmazdık. Takımın en skorer ismi olmasın rağmen. Kendisi hastaneye gidip, serum alıp öyle maça çıkarak Fenerbahçe karşısında forma giydi. Hatası olmakla beraber o anki feverani hali farklı yönlere çekilmemeli” ifadesini kullandı.

Galatasaray Medical Park takımının hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceğini ve son yaşananları geride bırakacağını anlatan Orhon, takımın başındaki antrenör Gökhan Edman ile de yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz