Gündem Haberleri

  İTÜ'den öğrenciye danışma merkezi

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Üniversiteye hazırlanan ve üniversitede okuyan gençler için 'Öğrenci Danışma Merkezi' kuruldu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından kurulan merkez, hafta içi her gün 7 saat boyunca öğrencilere hizmet veriyor.

  İTÜ Öğrenci Danışma Merkezi; üniversiteye giriş sınavı, meslek tanıtımları ve yükseköğretim bilgileri konusunda üniversite adaylarının ve tüm lisans öğrencilerinin sorularını cevaplıyor. Merkezde, İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Arş. Gör. Sadık Gültekin başkanlığında master ve doktora öğrencilerinden oluşan 10 kişilik bir ekip öğrencilere yardım ediyor.

  Gültekin, öğrencilerin daha çok teknik konularda kendilerine başvurduklarını söyledi.

  HİZMET

  SÜREKLİ

  OLACAK

  Üniversitelerde hangi bölümlerin bulunduğu ve puan durumlarının öğrenilebileceği merkez, ayrıca dikey geçiş sınavıyla ilgili olarak da hizmet veriyor. Gültekin, 'İTÜ Öğrenci Danışma Merkezi'nin verdiği hizmetin sürekli olacağını ve yakında internette üniversitenin sitesinden de öğrencilere ulaşabileceklerini belirtti.

  İTÜ Öğrenci Danışma Merkezi'ne ulaşmak isteyenler için telefon numarası<ı> 0212-2856611. Mail adresleri <ı>odm@itu.edu.tr ve <ı>oss@itu.edu.tr.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı