Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İTÜ seneye İzmir’de Eğitime başlıyor

  DHA
  05 Aralık 2014 - 11:53Son Güncelleme : 05 Aralık 2014 - 11:54

  İzmir’de anaokulu eğitimine başlayan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) ilkokulu ve ortaokul için de hazırlıklarını sürdürüyor. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, üniversitenin bazı bölümlerinin de İzmir’de açılacağını söyledi.

  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Geliştirme Vakfı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 2015-2016 eğitim öğretim yılına hazırlanan İzmir Nesan Yerleşkesi’ni gezdi.

  Prof. Dr. Karaca "İTÜ Okulu İzmir’de anaokulu olarak eğitime başladı. Altyapımız, akademik kadromuzla birlikte mental olarak da ilkokul ve ortaokul için eğitime hazırız. Önümüzdeki yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi’nin bazı bölümlerini de İzmir’de açacağız" dedi.

  Prof. Dr. Karaca, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, İzmir Nesan Yerleşkesi’nde ‘ana kucağından İTÜ’ye’ anlayışıyla hizmet vereceklerini, İngilizce laboratuvarı, sahne sanatları atölyesi, müzik ve drama odası, satranç sınıfı gibi geniş fiziksel olanakları bulunduğunu, bilgiye erişme becerisine sahip, verimli ve etkin çalışma alışkanlığı kazanmış, yaratıcı, sorgulayıcı ve bağımsız düşünebilen, sanata ve insana duyarlı, etik değerlere saygılı, ilkeli ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Karaca, "İTÜ adının verdiği güvenle ve öğretme aşkı ile çıktığımız bu uzun yolculukta, ülkesine ve yaşadığı dünyaya faydalı olacak, fark yaratan işlere imza atacak, yüksek donanıma sahip nice nesiller yetiştireceğimize inanıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı