BURSA HABERLERİ

İTSO'dan kalite eğitimi

AA / Şaban KILIÇCI
15 Ocak 2015 - 16:22Son Güncelleme : 15 Ocak 2015 - 16:23

- İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın (İTSO) Türk Standartları Enstitüsü ile işbirliği ile gerçekleştirdiği ''Kalite Günleri & Kalite Zirvesi-Yönetim Sistemleri eğitimi'' başladı.

AA / Şaban KILIÇCI

BURSA (AA) - İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın (İTSO) Türk Standartları Enstitüsü ile işbirliği ile gerçekleştirdiği ''Kalite Günleri & Kalite Zirvesi-Yönetim Sistemleri eğitimi'' İTSO Konferans salonda başladı.

12 Ocak’ta başlayan ve 23 Ocak'a kadar devam edecek seminerlerde TSE uzmanları tarafından katılımcılara; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi konularında eğitimleri veriliyor.

Eğitimlerde; kalite yönetim sistemi, kalite hedefleri, kalitesizlik riskleri, müşteri beklentileri, kalite iyileştirme, verimlilik gibi konularda bilgi paylaşımı yapılıyor. TSE bu eğitimlere katılan İTSO üyelerine yüzde 65 indirim uygulanırken öğrencilere de indirimli fiyattan yüzde 50 daha indirim uygulanıyor.

İTSO Başkanı Metin Anıl, işletmelerin müşterilerinin isteklerini karşılayabildikleri sürece ayakta durabileceklerini söyledi.

Anıl, müşteri taleplerine cevap verebilmenin, toplumun değişik ihtiyaçlarını kaliteli bir üretimle en uygun ve en kısa zamanda karşılayabilmek olduğunu belirterek,

“Kalite anlayışını işletmenin bütün birimleri ve çalışanlarına yaymak gerekiyor. Bunun için de, işletmeler kendi açısından kaliteli üretimin ne kadar önemli olduğunu bilmeli ve topluma sezdirmelidir. TSE ile birlikte düzenlediğimiz eğitimlerin asıl amacı, işletmelere kalitenin önemi anlatmaktır” dedi.

TSE Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman da, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik ve Yalova’da OSB’ler, Üniversiteler, İhracatçı Birlikleri ve kamu kurumları işbirliğinde toplam 50 noktada 12 – 23 Ocak 2015 tarihleri arasında “Kalite Günleri & Kalite Zirvesi” etkinlikleri yaptıklarını söyledi.

Karaman, kalite konusunda işletmeler başta olmak üzere toplumun tamamında kalite bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden İTSO'dan kalite eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İTSO'dan kalite eğitimi haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:18
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı