BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İTSO üyelerine peşin fuar desteği

DHA
02.03.2018 - 15:43Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA)- Üyelerinin dünya ile entegre olması adına önemli çalışmalara imza atan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek İ-Saloni 2018 Fuarı’na katılacak üyelerine Bakanlık desteğini önceden sağlıyor.

İtalya’nın Milano kentinde Nisan ayında düzenlenecek İ-Saloni 2018 Fuarı’nı görmek isteyen mobilyacı üyeleri için gezi düzenleyen İTSO, Ekonomi Bakanlığı’ndan sağladığı yüzde 50 oranındaki desteği üyelerine peşin olarak yansıtacak. İTSO Başkanı Metin Anıl, 17-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve alanında dünyanın en büyük mobilya fuarı olan Milano İ- Saloni 2018 için bu yıl da gezi düzenlediklerini söyledi. Başkan Anıl, gezi için Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçak kaldırılacağını belirterek, “Türkiye’nin en önemli mobilya üretim merkezlerinden biri olan İnegöl’deki mobilyacı üyelerimizin fuarı gezebilmeleri ve dünyadaki mobilya trendlerini yakından takip edebilmeleri için bu yılda bir gezi organizasyonu yapmaya karar verdik. Bunun için Ekonomi Bakanlığı ile görüşerek kaynak bulduk. Geziye katılmak isteyen üyelerimiz masraflarının yarısını peşin olarak karşılıyoruz. Ancak destek alabilmek için limitet şirket, anonim şirket veya kooperatif temsilcisi olmak gerekiyor” dedi.

Gezi için 180 kişilik kontenjan belirlendiğini söyleyen Metin Anıl, İTSO üyesi firmalardan en fazla iki kişinin katılım sağlayabileceğini ifade etti. Kişi başı katılım ücretinin önümüzdeki günlerde belirleneceğine vurgu yapan Başkan Anıl, “Geziye katılmak isteyen üyelerimiz en geç 9 Mart Cuma akşamı mesai bitimine kadar form doldurarak odamıza ön başvuru yapabilecekler. Fuar gezisi, 19 -22 Nisan tarihleri arasında 4 günlük organizasyonu kapsayacak” diye konuştu.

GELENEKSEL GEZİ

Üyelerine yönelik çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı fuar gezileri düzenlediklerini, belirten Metin Anıl, İnegöl’ün lokomotif sektörü mobilya olduğu için, Milano Fuarı’na oldukça yoğun ilgi gösterildiğini ifade etti. Bu nedenle 4 yıldır fuar için Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçak kaldırdıklarına vurgu yapan Anıl, “Dünyanın en büyük mobilya fuarlarından biri olarak kabul edilen Milano İ-Salonu Mobilya Fuarı, ilçemizdeki mobilya sektörü için çok önemli görüyoruz. Milano fuar gezisi, İnegöl mobilya sektörünün dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmesine olanak tanıyor” dedi. Üyelerin,  tek seferde 5 fuarı birden gezerek sektörel gelişmeleri yakından görebileceğini, klasik ve modern tarz mobilyalar ile yeni tasarımları inceleyebileceğini kaydeden Başkan Anıl, ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen firma temsilcileri ile görüşerek iş bağlantısı yapabileceklerini de söyledi.  Türkiye’nin mobilya sektöründe rekabet ettiği ülkelerin başında İtalya’nın geldiğine dikkat çeken Anıl, mobilya alanında dünyanın en iddialı ülkelerinden birinin İtalya olduğunu, Milano’da düzenlenen fuarın da, dünyanın en büyük mobilya fuarı olarak kabul edildiğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İTSO üyelerine peşin fuar desteği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı