HATAY HABERLERİ

İTSO Başkanı Yılmaz: Hatay savaş bölgesi değil

DHA
23.04.2016 - 12:11Son Güncelleme :
DHA

İSKENDERUN Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay'ın Irak ve Suriye’de yaşanan karışıklıklardan olumsuz yönde etkilendiğini belirterek "Ancak bu durum, bölgemizde bir savaş olduğu anlamına gelmemektedir" dedi.
İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen Başkanlığında, nisan ayı meclis toplantısında ülkede yaşanan terör olayları ve ekonomiye etkileri görüşüldü. İTSO Başkanı Levent Yılmaz yaptığı koknuşmada "Yaşanan bu üzücü olaylar, hepimizin yüreğini yakmakta, geleceğe yönelik endişe duymamıza sebep olmaktadır. Herkes bilmelidir ki birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar, kirli amaçlarına asla ulaşamayacak, terörden medet uman bu hastalıklı zihniyet, masum insanların hayatı üzerinden bir sonuç elde edemeyecektir" dedi. Dünya genelindeki terör saldırılarını da kınayan Yılmaz, şöyle devam etti:
"Hepimizin bildiği üzere Hatay, Irak ve Suriye’de yaşanan karışıklıklardan olumsuz yönde etkilenmiştir. Ancak bu durum, bölgemizde bir savaş olduğu anlamına gelmemektedir. İskenderun’un iş dünyasını temsil eden bir kuruluş olarak buradan herkese çağrıda bulunmak istiyoruz, Hatay’ımızda farklı din, mezhep ve inanışa sahip insanlar, yüzyıllardır kardeşçe ve dostça yaşamaktadır. Hatay’ımız kültürel çeşitliliği ve kozmopolit yapısıyla ülke çapında barışa örnek gösterilecek kentler arasındadır. Bölgemizde sosyal, kültürel ve ticari yaşantımızı negatif yönde etkileyen hiçbir etken bulunmamaktadır. Sosyoekonomik açıdan herhangi bir risk unsuru barındırmamaktadır. Halen yeni şirketler kurulmakta, yeni projeler üretilmekte ve hayata geçirilmektedir. Ayrıca ülkemiz için büyük önem arz eden yatırımlar yapılmaktadır."

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)

UA(EŞ)22.04.2016(FOTOGRAFLI)

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden İTSO Başkanı Yılmaz: Hatay savaş bölgesi değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İTSO Başkanı Yılmaz: Hatay savaş bölgesi değil haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:44
Sayfa Başı