ISPARTA HABERLERİ

ITSO Başkanı Başdeğirmen: Burada birlik ve beraberlik göstergesi var

DHA
29.03.2016 - 11:07Son Güncelleme :
DHA

 

ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, "30 milyon lira maliyetli proje oda aidatlarıyla ancak 100 yılda yapılabilirdi. Ama biz 1 yılda tüm kuruluşların katkısıyla bunu hayata geçiriyoruz. Burada birlik ve beraberlik göstergesi var" dedi.
ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kent ekonomisine yön veren kuruluşların yer alacağı Ekonomi Kampüsü binasının önemli bir birlikteliği simgelediğini söyledi. Kampüsün yaşanabilir il olan Isparta'yı taçlandıracak prestijli bir proje olduğuna vurgu yapan ITSO Başkanı Başdeğirmen, "30 milyon lira maliyetli proje oda aidatlarıyla ancak 100 yılda yapılabilirdi. Ama biz 1 yılda tüm kuruluşların katkısıyla bunu hayata geçiriyoruz. Burada birlik ve beraberlik göstergesi var" dedi.
Böyle bir binayı kente kazandırmanın ayrıcalık olduğuna işaret eden ITSO Başkanı Başdeğirmen, şöyle dedi:
"Herkes bunu hayal olarak görüyordu. Burası 20 bin metrekare ve yaklaşık 30 milyon liraya mal olan bir bina yapıyoruz. Peki nasıl böyle bir şeye kalktık? Son 1.5 yıldaki mücadelemiz buraya bu önemli birimleri getirip, onların da katkısını almaktı. Yoksa ITSO'nun 100 yıllık gelirini buraya bağlamak mümkün mü? Bu bir hayaldi. Burada BAKA, TKDK, Ticaret Borsası'nın olmasıyla bir birliktelik oluştu. Bu yılın sonunda inşaatımız Allah'ın izniyle bitecek. ITSO olarak tüm meclis üyelerimizle birlikte bu eseri bırakmak için buradayız. 46 kişiyiz. Başarılı bir şekilde bu görevi tamamlayacağız."

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden ITSO Başkanı Başdeğirmen: Burada birlik ve beraberlik göstergesi var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ITSO Başkanı Başdeğirmen: Burada birlik ve beraberlik göstergesi var haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı