Ege Haberleri

  İTO'da KOSGEB Danışma Masası

  İZMİR (DHA)
  24.10.2015 - 16:24 | Son Güncelleme:

  İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Oda üyelerinin girişimcilere en fazla destek veren kurumlardan olan KOSGEB'in desteklerinden daha hızlı ve kolay yararlanabilmesi için oda bünyesinde, "KOSGEB Danışma Masası" açıldığını söyledi.

  İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Oda olarak İzmir'de girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, girişimcilik fikrinin yaygınlaştırılması ve girişimcilere yol gösterici faaliyetlerin artmasına yönelik pek çok çalışma yaptıklarını söyledi. Bu çalışmalarda KOSGEB'in çok önemli bir yeri olduğunu belirten Demirtaş, "KOSGEB, küçük ve orta boy işletmelerimize (KOBİ) en fazla destek ve teşvik sağlayan kurumların başında geliyorö dedi. Bugüne kadar KOSGEB Teşvik ve Destekleri'ne yönelik danışmanlık hizmeti verdiklerini, KOSGEB ile işbirliği halinde "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" düzenlediklerini ve KOSGEB Genel Destek Programı kapsamında bulunan "Yurtdışı İş Gezisi" desteği ile Oda üyelerine yönelik organizasyonlar düzenlediklerini belirten Demirtaş, şu bilgileri verdi,
  "KOSGEB ile ilgili hizmetlerimiz devam ederken, bunlara yeni bir halka ekliyoruz. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, 26 Ağustos 2015'de İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri, İzmir Güney Müdürü Recep Özçevik ve Teknoloji ve Yenilik Dairesi Başkanı Murat Arıkan ile Odamızı ziyaret etmişti. Bu ziyarette Odamız bünyesinde bir Danışma Ofisi açılması konusunda Sayın Biçer ile anlaştık. Hemen arkasından harekete geçtik. Burada görev alacak olan arkadaşlarımız KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü'nde detaylı eğitim aldılar ve ardından da Odamız bünyesinde KOSGEB Danışma Masası kuruldu. KOSGEB Danışma Masamız ile artık üyelerimiz KOSGEB teşvik ve desteklerine daha yakın olacaklar. Üyelerimizin KOSGEB veri tabanına kayıt olması, teşvik ve desteklere ilişkin başvuru koşulları, hazırlanması gerekli olan evraklar, beyanname doldurulması, iş planı hazırlama, proje planı vb. konularda aklınızda kalan soru işaretlerini Odamız çatısı altında uzmanlarımız eşliğinde gidereceğiz ve KOSGEB'e başvurularınızın eksiksiz yapılmasını sağlayacağız. Böylece üyelerimiz gerekli işlemleri çok daha hızlı yapacaklar, takıldıkları noktada biz yollarını açacağız. KOSGEB teşviklerinden yararlanmak isteyen tüm üyeleri Odamıza bekliyoruz."

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı