Ege Haberleri

EGE

  İTO yönetiminde değişim hazırlığı

  Burcu TANER, (DHA)
  11 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 21:18

  İTO Yönetim Kurulu, görev dağılımı konusunda 2009’da yapılan seçimler sonrasında alınan karar doğrultusunda rotasyona gidiyor.

  Başkan vekillerinin ve saymanın, görev süresi olan 4 yılın 2’nci yılı sonunda değiştirilmesi kararının yarınki kurulu toplantısında verileceği tahmin ediliyor.

  Çalışkan doğruladı

  Sayman Necmi Çalışkan, görevden istifa mektubunu sunduğunu açıkladı. Jak Eskinazi ile Akın Kazançoğlu’nun da kendisi gibi başkan vekilliğinden istifa dilekçelerini yeni yıl öncesinde ilettiklerini belirten Çalışkan, “Rotasyon konusunda mutabakatımız vardı. Yine yaptığımız mutabakata göre etik olarak herkesin eski görevine talip olmaması lazımdı. O yüzden benim böyle bir talebim olmayacak” dedi.

  Efsanevi başkan

  İstifaların yılbaşından önce verildiğini dile getiren Çalışkan, “Ancak görev dağılımında başkanlık konusunda bir problem yoktur. Ekrem Bey, İzmir Ticaret Odası’nın efsanevi başkanıdır. Rotasyon sadece başkan vekillikleri ve sayman üyelik konusunda gerçekleşecek” dedi. Çalışkan, rotasyon konusunda yönetim kurulu üyelerinden de ısrar geldiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı