Ege Haberleri

EGE

  İTO ve ESİAD işbirliği

  Hürriyet Haber
  24 Ağustos 2014 - 01:25Son Güncelleme : 23 Ağustos 2014 - 17:40

  İZMİR Ticaret Odası (İTO) ile Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği, kentin sorunlarının çözümü ve fuarın geliştirilmesi için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na destek verilmesi, teşvik yasasının bu haliyle İzmir’e yararlı olmayacağı, İZKA’nın yapısının değişmesi gibi konularda görüş birliğine vardı.

  İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Meclis Başkan Yardımcısı Yavuz Ateşalp, Meclis Katip Üyesi Nevin Bağdatlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mert Pala, Ali Yılmaz, Nevzat Artkıy, Bekir Şahiner ve Mustafa Tüzün, Ege Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (ESİAD) ziyaret etti. İTO Heyeti'ni ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü ile Yönetim Kurul Başkan Vekili Cemal Elmasoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Vardar Tosunoğlu, Azat Yeşil, Cem Heris, Cüneyt Başbakkal, Talat Kutlukaya ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar karşıladı.
  aiekmlikel

  İzmir'in gelişimi için işbirliği yapmaya büyük önem verdiklerinin altını çizen Güçlü, son zamanlarda kent gündeminin en önemli konularından birisi olan teşviklere değinirken de bu konuda önümüzdeki dönemde pek fazla değişiklik olmayacak gibi göründüğünü söyledi. Güçlü, “Ne yazık ki ülkemizde ekonomik yapı ile idari yapı tam olarak örtüşmüyor. Örneğin Manisa ile İzmir'in çok güçlü ekonomik entegrasyonları var. Teşvik verirken bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Artık teşviklere bu şekilde bakıp tartışmalıyız” diye konuştu.

  Kocaoğlu’na destek olalım

  İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise oda ve dernekler olarak aynı konular üzerinde görüş birliğine varıp, bunu kamuoyuna aktarmalarının önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  “Kentimizin çözülmesi gereken pek çok sorunu var. Bu nedenle 3. dönemine giren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na deneyimlerimizle destek olmalı, danışmanlık yapmalıyız. Örneğin fuar konusu. Bugüne kadar İzmir'de fuarcılığın, İEF'nin inişli çıkışlı bir yapısı oldu, iş dünyası olarak yeterli katkıyı yapmadık. Biz oda olarak üyelerimizin fuarlara katılımını teşvik ediyoruz, üyelerimizi özellikle İEF'ye katılmaları için destekliyoruz, İEF'yi canlandırmaya çalışıyoruz. Bu gibi konularda görüşbirliğine varıp, gündem oluşturmamız gerekiyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı