İZMİR HABERLERİ

İTO üyelerine Vakıfbank’tan uygun şartlarda kredi

DHA
13.12.2017 - 14:33Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ticaret Odası (İTO) ile Vakıfbank arasında İTO üyelerinin uygun şartlarda kredi kullanabilmesini sağlayacak olan kredi protokolü imzalandı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, üyelerin finansman sorununu çözmek için bankalarla 53’üncü protokolü imzaladıklarını söyledi.

İTO ile Vakıfbank arasındaki Kredi Protokolü İmza Törenine, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, Sayman Üye Mert Pala, Genel Sekreter Duygu Mutluel, Vakıfbank Ege 1. Bölge Müdürü Tuna Turğut, Ege 2. Bölge Müdürü Hayati Yaman, Vakıfbank’ın İzmir’deki şube müdürleri katıldı. İmza töreninde konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, üyelerin önündeki en büyük engelin finansman olduğunu belirterek, "Finansmana ucuz ve hızlı şekilde ulaşamazsak ne yatırım yapabiliriz ne işimizi büyütebilir, ne de itibarımızı sürekli kılabiliriz. Bu konuda üyelerimizden yoğun talep geldiği için bu konuya büyük önem veriyoruz" dedi.

2001 yılında ekonomik kriz sonrası Oda üyelerine daha iyi koşullarda kredi imkanı sağlamak için 2002 yılında İş Bankası ile ilk kredi protokolü imzalayarak bankalarla protokol yapan Türkiye’deki ilk oda olduklarını belirten Demirtaş, "2002 yılından bu yana üyelerimize özel şartlarla kredi imkanı sunan 18 banka ile toplam 52 protokol imzaladık. Bugün de 53’üncü protokolü imzalıyoruz" dedi. Özellikle, son bir sene içinde bu konuya özel bir önem verdiklerini vurgulayan Demirtaş, Ziraat Bankası ve Denizbank ile işbirliği yapılan Nefes Kredisi, Vakıfbank ve İş Bankası ile protokoller imzaladıklarını ve son bir yılda bu üç protokol ile 1598 Oda üyesinin 199 milyon 554 bin lira kredi kullandığını söyledi.

"NEFES KREDİSİ TEKRAR BAŞLATILMALI"

Vakıfbank’ın protokol imzaladıkların bankalar arasında en fazla verim aldıkları bankalardan birisi olduklarını kaydeden Demirtaş, son bir yılda 2’inci protokolü imzaladıkları Vakıfbank ile toplamda 9’uncu protokolü imzaladıklarını söyledi. Demirtaş, "Vakıfbank ile kapsamlı kredi seçeneklerini içeren bir protokol imzalıyoruz.  Ama bu yeterli değil. Sene başında hükümetimizin ve TOBB’nin desteği, Odamızın özverisi ile hayata geçen Nefes Kredisi’nin de yeniden başlatılması için çalışıyoruz. Bu talebimizi TOBB’a da bildirdik. Umut ediyoruz ki 2018 yılında Nefes Kredisi ile çok düşük faizli, hatta faizsiz kredi imkanı doğar. Oda olarak her türlü fedakârlığı yapmaya, üyelerimizin düşük faizli kredi kullanması için düşük faizli mevduat almaya hazırız" diye konuştu.

Vakıfbank Ege 1. Bölge Müdürü Tuna Turğut, imzalanan protokol ile İTO üyelerine bir çok bankacılık hizmetinde masraf muafiyeti ve teminat mektuplarında uygun komisyon oranları sunulacağını söyledi. Ege 2. Bölge Müdürü Hayati Yaman da Türk Lirası nakit işletme kredileri, ihracat kredileri, yatırım kredileri, çevre bankacılığı enerji kredileri, EBRD kadın girişimci kredileri, KOSGEB destekli krediler ve gayri nakdi krediler kapsamında uygun maliyetlerle kredi imkanı sağlanacağını söyledi. Kredilerin vadeleri çeşitlerine göre 36 ile 84 ay arasında değişecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İTO üyelerine Vakıfbank’tan uygun şartlarda kredi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:20
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı