Ege Haberleri

EGE

  İTO o okulu yaptıracak

  İZMİR, (DHA)
  28.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.10.2011 - 20:41

  İzmir Ticaret Odası depremde yerle bir olan bölgenin tek eğitim kurumu olan Gedikbulak İlköğretim Okulu’nu yeniden inşa edecek.

  İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, deprem felaketinde bölgede tamamen yıkılan tek okul olan Van Gedikbulak İlköğretim Okulu’nu “Kardeşlik projesi” olarak yeniden inşa edeceklerini söyledi.

  Acil ihtiyaçların karşılanmasının ardından kalıcı yardımların, yıkılan binaların yeniden inşaasının daha önemli hale geleceğine dikkat çeken Demirtaş, özellikle eğitimdeki aksamaların üzerine gittiklerini ve Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçtiklerini söyledi. Okulun 11 derslikli olduğunu ve deprem öncesinde 785 öğrencisi olduğunu belirten Demirtaş, “Gedikbulak aynı zamanda özel bir okul. Öğretmenlerinin adeta birer işçi gibi çalışıp kendi elleriyle boyadıkları, tamiratlarını yaptıkları, adeta oya gibi işledikleri bir okul. Öğretmenlerin büyük çabasıyla kız öğrenci sayısının deprem öncesinde 3 katına çıktığı bir okul Gedikbulak İlköğretim Okulu. Taşımalı eğitim ile 14 köyden öğrenciler geliyordu. Gedikbulak İlköğretim okulu depremden önce örnek bir okuldu, yenisi yapıldığında da yine örnek bir okul olacak” diye konuştu.

  Herşeyi olacak

  Demirtaş, okulun 24 derslikli olarak, sosyal alanları, içindeki tüm teşrifatıyla birlikte yapılacağını, ilk etapta ayrılan 1 milyon liralık kaynağın gerekirse artırılabileceğini kaydetti.

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı