Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İTO Başkanı: İstihdamın yüzde 11'ini oluşturuyoruz

  AA
  09 Ekim 2005 - 16:24Son Güncelleme : 09 Ekim 2005 - 16:24

  Dünyanın en büyük gıda fuarı ANUGA için Almanya'nın Köln kentinde bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul'da sağladıkları istihdamın tüm Türkiye'deki istihdamın yüzde 11'ini oluşturduğunu söyledi.

  Yalçıntaş ve bazı meclis üyeleri Köln Başkonsolosu Mustafa Asım Temzigil'in onurlarına Konsolosluk rezidansında verdiği resepsiyona katıldılar.

  Yalçıntaş burada yaptığı konuşmada, İTO'nun yaklaşık 350 bin üyesi ile dünyanın 3. büyük ticaret odası olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:  “Türkiye'de ödenen vergilerin yüzde 44'ü İTO üyeleri tarafından ödenmektedir. Bizim sağladığımız istihdam Türkiye'deki istihdamın yüzde 11'ini oluşturmakta. Türkiye olarak fuara katılan 8. büyük ülkeyiz. Bu açıdan baktığımızda biz kendisini Türk addeden iş adamlarımızın hizmetindeyiz. Dolayısıyla Almanya ve tüm Avrupa'daki iş adamlarımızı daha rekabetçi hale getirmek ve onları daha ileriye götürmek için üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.”

  Köln Başkonsolosu Temzigil de, İTO'nun çalışmalarını takdir ederek, “Türkiye'de de fuarcılık sektörünün zamanla daha da gelişeceğine inanıyorum. ANUGA gıda fuarının Türkiye ve Türk firmaları için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı