İZMİR HABERLERİ

İTO başkan adayı Yöndem, giyim sanayicileri ile buluştu

DHA
02.04.2018 - 12:43Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ticaret Odası (İTO) başkan adayı, Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği  (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, Ege Giyim Sanayicileri Derneği'ni ziyaret ederek, sektör temsilcilerini dinledi, projelerini anlattı.

İTO Başkan adayı ve KESİAD Başkanı Zeki Yöndem, 9 Nisan'da gerçekleştirilecek olan seçime yönelik çalışmalarını, iş dünyasının tüm bileşenlerini, STK'ları ziyaret ederek, projelerini ve hedeflerini anlatarak sürdürüyor. İzmir'de güçlü potansiyeli ile dikkatleri çeken Ege Giyim Sanayicilerini ziyaret ederek, sektöre ilişkin görüşlerini paylaşan Yöndem, İzmir'in bu pazarda uluslararası alanda söz sahibi olacak insan kaynağı başta olmak üzere her türlü yatırım iklimine sahip olduğunu belirtti. İzmir Ticaret Odası'nın bu konularda liderlik etmesi gerektiğini, ancak iş dünyasının bu anlamda beklentilerine karşılık bulamadığını söyledi.

Sektörle ilgili tasarım, markalaşma ve ihracat konusuna dikkat çeken Zeki Yöndem, "Tekstil imalatı sanayinde teknoloji faaliyetleri, araştırma-geliştirme çalışmaları ve tasarım kapasitesi ile markalaşma rekabetin en önemli unsurlarından biri haline gelmiştir. Türkiye bu konularda çok önemli yol almıştır. Son yıllarda sektörün tasarım ve markalaşmaya ağırlık vermesi önemli bir avantajdır. Türkiye'nin bir diğer avantajı Avrupa pazarları ile etrafındaki 2-3 saat uçuş mesafesindeki pazarlara olan yakınlığı ve bu pazarlara yönelik olarak sahip olduğu lojistik olanaklardır. Burada yerel dinamiklere önemli görevler düşüyor. Ticaret Odası olarak sektörün uluslararası pazarlarda daha güçlü yer alması için özgün projelere ihtiyaç var. Bizim sektörel projelerimiz var. Derneklerimizle birlikte bu projeleri hayata geçirmeyi umuyoruz" diye konuştu.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, giyim sanayicileri olarak beklentilerini aktardı. Dernek yönetim kurulu üyeleri de giyim sanayicileri olarak sektöre ilişkin görüşlerini ve Ticaret Odası'ndan beklentilerini anlattı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İTO başkan adayı Yöndem, giyim sanayicileri ile buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı