Ege Haberleri

EGE

  İTK'liler yaprak sanatını tanıdı

  Hürriyet Haber
  10 Aralık 2014 - 01:09Son Güncelleme : 09 Aralık 2014 - 11:20

  İZMİR Özel Türk Koleji (İTK) Kütüphanecilik ve Müzecilik Kulübü ve Resim ve El Sanatlar Kulübü öğrencileri, geçmişten günümüze birkaç örneği ulaşabilen "yaprak sanatı"nın temsilcilerinden Ömür Köroğlu'nun sergisini gezdi.

  İTK Kütüphanecilik ve Müzecilik ile Resim ve El Sanatları kulüpleri öğrencileri, resim öğretmenlerinden Asude Özyıldırım ve okulun sanat tarihi sorumlusu Fatma Bulut'un rehberliğinde kulüp saati çalışmaları kapsamında İzmir Resim Heykel Müzesi'ni ziyaret etti.
  İTKliler yaprak sanatını tanıdı
  Önemli ressamların eserlerini görme fırsatı bulan öğrenciler, eserlerde kullanılan teknikler, sanatçıların üslupları ve eserlerin tarihsel dönemleri hakkında Asude Özyıldırım ve Fatma Bulut'tan bilgi aldı.
  İTK'lılar, İzmir Resim Heykel Müzesi'nde sergilenmeye devam eden, Osmanlı döneminde yapılan ancak ilaçlanmadığı için zamanla bozulması nedeniyle günümüze birkaç örneğine ulaşılabilen "yaprak sanatı"nın günümüzdeki temsilcilerinden Ömür Köroğlu'nun sergisini ziyaret etti. Eserlerinde yüzlerce çeşit bitkiyi kurutarak kullanan, tamamen doğal bitkilerden yapılmış olan Ömür Köroğlu'nun çalışmalarını yakından gören ve günümüzde unutulmaya yüz tutmuş yaprak sanatı hakkında da bilgi alan öğrenciler, sanat ile dolu bir gün geçirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı