« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtirazı yanlış buluyorum

Fenerbahçe Ülker Şube Koordinatörü Aydın Örs, Beko Basketbol Ligi'nde dün Efes Pilsen ile oynadıkları maçı, ikinci yarıda yaptıkları iyi savunmayla kazandıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Örs, Efes Pilsen ile oynadıkları her maçın play-off maçı olarak nitelendirilebileceğine dikkati çekerek, “Bu maç, Galatasaray Cafe Crown'a yenilmemizin ardından daha da önem kazanmıştı. Maça iyi başlayamadık. Ancak başantrenörümüz Spahija'nın savunma ile ilgili devre arasında yaptığı ikazlardan sonra ikinci yarıda çok iyi savunma yaptık. Hücumda da kolay sayılar bulduk. İkinci yarıdaki performansımızla zor bir maçı iyi bir şekilde kazandık. Bu bize Avrupa Ligi maçları öncesinde özgüven ve moral açısından çok iyi oldu” diye konuştu.

Maçın son anlarında “kazandık” havasına girdikleri için Efes Pilsen'in farkı 4 sayıya kadar indirdiğini ifade eden Aydın Örs, “Maçı erken kazandık havasına girdik. Erken ve telaşlı atışlar yaptık. Efes Pilsen de çok tecrübeli bir takım, farkı azalttı. Ancak sonuç olarak 9 sayı farkla galip geldik” dedi.

Aydın Örs, Efes Pilsen karşısında ilk kez forma giyen yeni transferleri Sarunas Jasikevicius'un önemli bir eksiklerini karşılayacak oyuncu olduğunu vurgulayarak, “Jasikevicius çok kariyerli ve tecrübeli bir oyuncu. Takımın sistemiyle ilgili, antrenörümüzün oynatmak istediği savunma ve hücum ile ilgili ciddi bir detaylı çalışma yapmadan, bir antrenmanla maça çıktı. Jasikevicius çok önemli bir eksiğimizi tamamlayacak gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

“İTİRAZI YANLIŞ BULUYORUM”

Aydın Örs, karşılaşmada, lisansı dün çıkarılan yeni transferleri Jasikevicius'un oynatılmasına Efes Pilsen'in, maçın daha önce pazar günü oynanmasının planlandığı için yaptığı itirazı yanlış bulduğunu söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) en son yayınladığı haftalık programda maçın pazartesi günü olarak gösterildiğini kaydeden Örs, “İtirazı yanlış buluyorum. En son yayınlanan haftalık programda maç pazartesi olarak gösterilmiş. Bu erteleme maçı olsaydı, sadece bizim maç görünürdü. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka ve Olin Edirne-TOFAŞ maçlarının da pazartesi günü olduğu açıklandı. TBF maç programlarını 1 hafta, 10 gün öncesinden ilan ediyor. Bu en son ilan edilen programda diğer iki maçla birlikte bizim maç da pazartesi günü görünüyordu. Bana göre çok geçerli bir itiraz değil.”

Bunları da Beğenebilirsiniz