Gündem Haberleri

  İtfaiyenin çabası yavru köpekleri kurtaramadı

  Ali LEYLAK-Ömer PINAR/ ŞANLIURFA, (DHA)
  07.10.2011 - 10:34 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, çocuklar tarafından işkence yapılarak, 35 metrelik kuyuya atılan 2 köpeği kurtarmak için itfaiye ekipleri seferber oldu. Köpekleri tüm çabalarına rağmen çıkaramayan ekiplerin çalışması bugün de devam etti, ancak yavru köpekler havasızlık ve acıya daha fazla dayanamadı.

  Dar kuyu içerisinde çırpınan köpekleri kurtarmak için iş makineleriyle 5 saatlik bir çalışma yapan itfaiye ekibinden, bir kişi halatla girdiği kuyuda zehirlenme tehlikesi geçirdi. Tüm uğraşlara rağmen kuyuya atılan köpekler bulundukları yerden çıkarılamadı.

  KURTARMA OPERASYONUNDAN KARELER

  NEFES KESEN KÖPEK KURTARMA OPERASYONU / WEB TV

  Olay, Süleymaniye Mahallesinde bulunan boş tarladaki kuyuda meydana geldi. İddiaya göre sabah saatlerinde başıboş olan 2 sokak köpeğiyle oynayan çocuklar, daha sonra taş ve sopalarla köpeklere vurup, yaraladı. Hayvanlara acı çektirip, işkence yapan çocuklar, daha sonra naylon iple bağladıkları köpekleri 35 metre derinliğindeki ağzı açık boş kuyuya atıp kaçtı. Kuyudan köpek sesinin geldiğini fark edenler, polis ve itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarın üzerine harekete geçen ekipler, boş tarla içerisindeki dar kuyuya girmek için kepçe çağırdı.   

  Kuyunun kenarında 7 metrelik çukur açan kepçenin ardından, bu kez itfaiye ekipleri elleriyle kuyunun taşlarını saatlerce sökmeye çalıştı. Özel aletlerle kuyudan köpekleri almak mümkün olmayınca bir itfaiye eri halat yardımıyla dar olan kuyuya indirildi. Bir süre ip merdivenlerden 35 metrelik kuyuya inen itfaiye eri, havasızlık ve karbon monoksit gazından etkilenince zehirlenme tehlikesi geçirdi. Bunun üzerine itfaiye eri arkadaşlarının yardımıyla kuyudan güçlükle çıkarıldı. Olay yerinde hazır bekletilen ambulansa alınan itfaiye erine oksijen takviyesi yapılırken, ekipler ertesi gün devam etmek üzere çalışmalara ara verdi.

  Bu sabah erken saatlerde çalışmalara tekrar başlayan itfaiye kuyuya indi ancak havasızlık ve acıya daha fazla dayanamayan köpeklerin öldüğü anlaşıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı