ESKİŞEHİR HABERLERİ

İtfaiyede son sistem

DHA
26.03.2016 - 15:16Son Güncelleme :

İtfaiyede son sistem

DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Komuta Kontrol Merkezi Sistemi ile itfaiye araçları, merkezden çıktığı andan itibaren izleniyor. Sistem sayesinde ihbarın yapıldığı yer ve telefon numarası ekranlara düşüyor, yangına giden araçların güzergahları, hızları ve sürücüleri uydu görüntüleri ile takip ediliyor.
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye  Daire Başkanlığı'na bağlı araçların önüne ve arkasına yerleştirilen kameralar sayesinde, bulundukları yerler, izledikleri güzergahlar, hızları, yangın mahalline intikalleri, yangına müdahale süreci gibi tüm faaliyetleri,  Komuta Merkezi'nden 24 saat izleniyor. Komuta Kontrol Merkezi'nde kurulan operatör masasından yapılan izleme çalışmaları sonucunda hem vatandaşlardan gelen ihbarlar kaydediliyor hem de her biri ayrı alanlara ayrılan ana ekranlardan araçların tüm faaliyetleri izleniyor. Sistem sayesinde ekibin navigasyon adresi izlenerek, yol durumu, güzergahtaki trafik ile ilgili bilgiler ekibe bildiriliyor ve yangın mahalline en kısa ve en uygun yoldan gidilmesi sağlanıyor.
 
Eskişehir  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ergün Peker, "Teknolojinin en son gelişmelerine uygun olarak tesis ettiğimiz Komuta Kontrol Merkezi ile gruplar arası  çalışma koordinasyonun hızla sağlanması ve hizmetin  en verimli ve etkin bir şekilde gerçekleştirerek, hizmet kalitesini daha yukarılara çıkartılması amaçlanıyor" dedi.
 
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden İtfaiyede son sistem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtfaiyede son sistem haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı