GAZİANTEP HABERLERİ

İtfaiyecilerden Şahin’e Ziyaret

IHA
29.09.2015 - 16:15Son Güncelleme :

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞINDA GÖREVLİ İTFAİYECİLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli itfaiyeciler Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.
İtfaiye Haftası kapsamında gerçekleştirilen ve Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette Şahin, itfaiye erlerini kapıda karşılayarak onları selamladı.
Ardından itfaiyecileri makamında kabul eden Şahin, burada yaptığı açıklamada, itfaiye teşkilatının başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, teşekkür etti.
Halkın can ve güvenliğini korumanın en büyük görevleri arasında olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:
“Göz bebeğimiz olan itfaiye teşkilatını her yönden kuvvetlendirmeyi birinci görevimiz olarak baktık. Önce idari olarak kuvvetlendirmemiz gerekiyordu. Teknik personelin alınması ve eğitimli itfaiye mezunu çocukların içeriye alınması çok önemliydi. Bir taraftan pratik tecrübesi olan ustalarımızı koruyup kollarken bir taraftan da bu işin eğitimini almış genç arkadaşlarla filomuzu kuvvetlendirdik. Burada itfaiyeyi makine ekipmanı olarak çok kuvvetlendirdik. Arkadaşlarımızı hangi şehirde, dünyada ne şekilde gelişme var biz bunların hiç birinde geride kalamayız, ne tür eksiğiniz varsa giderelim talimatı verdik. Bunun üzerine makine ekipmanında da bölgenin ve Türkiye’nin en iyileri durumuna geldik.”
Şahin, itfaiye teşkilatının yetişmiş insan gücü, kuvvetli ekipman ile bilgi ve teknolojiyi kullanan, kendini her konuda bilgisel altyapıyla beslemiş bir çalışma grubuyla, eskiye göre daha güçlü olduğunu söyledi.
Gaziantep’in sanayi şehri olduğunu dile getiren Şahin, “Sanayi şehri riski yüksek olan bir şehir demek. Sanayi şehrinde yapılması gerekenler organizedeki altyapı, yapılan çalışmaları da koordinasyonu da eskiye göre çok kuvvetlendirdik” dedi.
Birimin farklı bakış açısıyla kuvvetlenmesi için kadın itfaiyecileri aldıklarını aktaran Şahin, itfaiye erlerinin başarılarının devamını dileyerek, teşekkür etti.
Konuşmaların ardından kadın itfaiyeci Şahin’e çiçek takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İtfaiyecilerden Şahin’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtfaiyecilerden Şahin’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı