SAKARYA HABERLERİ

İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi

IHA
20.09.2015 - 16:39Son Güncelleme : 20.09.2015 - 16:40

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİNE İLK YARDIM EĞİTİMLERİ VERİLMEYE BAŞLANDI.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol neticesinde ilkyardım eğitimlerine başladı.
Büyükşehir İtfaiyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında itfaiye personeli, olası kötü senaryolarda hayati öneme sahip ilkyardım konusunda ayrıntılı bilgilendiriliyor. Şehirde yaşanan kaza ve yangınlara ilk müdahalede bulunan itfaiye personeli, genel ilkyardım bilgileri, olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hava yolu tıkanıklıkları ve diğer başlıklarda hayati öneme sahip bilgileri işin uzmanlarından aldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol ile personelimize ilkyardım eğitimleri veriyoruz. Eğitimlerimiz sene sonuna kadar devam edecek ve şehirde bulunan tüm itfaiye personeli bu eğitimlere katılacak. Daha önce bu eğitimi almış olan personelimize de yenileme eğitimi vereceğiz. Uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimler sonucunda yapılacak sınavda başarılı olan personelimiz Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak” dedi.
Arancı, “Boğulma, kırık, çıkık ve kanama gibi her türlü ilaçsız müdahaleyi sağlık personeli gelmeden itfaiyecilerin doğru bir şekilde yapması çok önemlidir. Bu gibi durumlarda yanlış müdahale kazazedenin hayatına mâl olabilir. Dolayısıyla alacağımız eğitimler ile doğru yaklaşım ve müdahaleyi öğreneceğiz. Amaç kazazedeye hiçbir zarar vermeden normal yaşamına geri döndürmektir” ifadeleri kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtfaiye Personeline İlk Yardım Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı