MERSİN HABERLERİ

İtfaiye, kuyuya düşen gebe keçiyi kurtardı

DHA
28.03.2017 - 13:33Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA)- MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde yaklaşık 15 metre derinlikteki kuyuya düşen keçi itfaiye ekipleri tarafından kurtarılınca 69 yaşındaki sahibi Ayşe Demir, sevinç gözyaşları döktü.
Barbaros Mahallesi'nde evinin yanında bulunan alana hayvanlarını otlatmak için bırakan Ayşe Demir, keçilerden birinin kayıp olduğunu fark etti. Otlatmak için keçiyi bağladığı alana giden Demir, evinin yanında otların arasında 1.5 metre genişliğinde, yaklaşık 15 metre derinliğinde kuyuya düşen keçisini gördü. Kendi çabaları ile keçiyi düştüğü alandan çıkaramayan Demir ve yakınları durumu Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bildirerek yardım istedi. Sevk edilen itfaiye ekipleri, göçük riski bulunan kuyuya çelik halat ve makara yardımı ile inerek, gebe keçiyi yukarıya çekti. Keçinin sağlık durumunun iyi olduğu gözlenirken sahibi Ayşe Demir gözyaşlarına hakim olamadı.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden İtfaiye, kuyuya düşen gebe keçiyi kurtardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtfaiye, kuyuya düşen gebe keçiyi kurtardı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı