Gündem Haberleri

  İtfaiye aracında itfaiyeci olmayınca

  Hürriyet Haber
  27.10.2008 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Demre ilçesinde meydana gelen yangın, gelen itfaiye aracında ekip olmaması nedeniyle vatandaşlar tarafından söndürüldü.

  Demre Orman İşletme Şefliğine ait lojmanın dördüncü katında, evde kimsenin olmadığı sırada yangın çıkması üzerine çevredeki vatandaşlar itfaiyeye haber verdi.

  Demre Belediyesine ait itfaiye aracı olay yerine geldi. İtfaiye ekibinin bulunmadığı araçtaki merdiven dördüncü kata ulaştırılmak istendi, ancak merdiven bir süre çalıştırılamadı. Uğraşlar sonucu çalışan merdiven bu defa da üçüncü kata kadar ulaşabildi. Bu arada, bölgedeki fırında ve bir iş yerinde çalışan iki kişi, üçüncü kata çıkarak, yangın hortumunu yukarıya çekti ve alevlere müdahale etti.

  Yangın söndürme çalışmalarını izleyen vatandaşlar, itfaiye görevlisi bulunmayan aracın eski olması ve merdiveninin çalışmamasına tepki gösterdi.

  Evdeki eşyanın tamamen zarar gördüğü yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Demre Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, yangın söndürme konusunda yaşananların kendisini üzdüğünü söyledi.

  Yangının meydana geldiği evde oturan Mustafa Yiğit'in Manavgat'ta geçici görevli olduğu, eş ve çocuklarının evde bulunmadığı öğrenildi.

  DEMRE BELEDİYE BAŞKANI

  Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu da AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangın olayını sonradan duyduğunu söyledi. İtfaiye aracının merdiveninin dün çalıştığını ve 20 metre yüksekliğinde ağaç kesiminde kullanıldığını kaydeden Topçu, “Bu da bir makine nihayetinde... İki itfaiye erimiz var, nöbet tutmuyorlar, sadece şoför nöbetti. İtfaiye aracımız 15 yıllık. Yeni itfaiye aracı alımı için İller Bankasına başvurduk. Bu konuda encümen kararı da aldık. 3-4 aydır bürokratik işlemler sürüyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı