Ege Haberleri

EGE

  İTB’den Paris’e EXPO seferleri

  İZMİR, (DHA)
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ticaret Borsası (İTB) 120’nci yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Paris İş, İnceleme ve Expo 2020 Destek Gezisi”nde verimli görüşmeler yaptı.

  İTB Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkan Yardımcısı Ömer Gökhan Tuncer, Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri İsmail Yalçın Yılmaz, Bülent Arman, Derya Pala, İlhan Zincircioğlu ve Özhan Şen ile Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak’ın katıldığı gezide ilk gün Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu ve Ticaret Başmüşaviri Aylin Bebekoğlu’nu ziyaret edildi. Büyükelçi Burcuoğlu, önümüzdeki iki yıl boyunca Paris’te en önemli işlerinin EXPO konusu olacağını belirterek, İzmir’in 2020 EXPO’sunu alacağına inandığını söyledi.

  Daha sonra EXPO sürecini yöneten Uluslararası Sergiler Bürosu’nun (BIE) 17 yıldır Genel Sekreterliği’ni yürüten Vicente G. Loscertales’i makamında ziyaret den heyet, Türkiye’nin üç BIE delegesinden biri olan Ümit Cemaloğlu ile görüştü. İTB Başkanı Kestelli, bu ziyaretle, İzmir iş dünyasının EXPO 2020’ye olan iştahını göstermeyi amaçladıklarını söyledi. İTB’yi ve Türkiye ekonomisinin dinamizmini anlatan Kestelli, Genel Sekreter’den, İzmir’in EXPO 2020 yolunda avantajlı konuma geçmesi için yapılması gerekenler konusunda tavsiyede bulunmasını istedi. 


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı