Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalyanlar’dan Devler’e çirkin hareket

A Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 21 Ağustos'ta oynadığı İtalya maçıyla ilgili ilginç detaylar çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İtalyanlar evinde oynanan maç öncesinde çirkin hareketler yaptığı ortaya çıktı. Milli basketbolcu Semih Erden ise, İtalyanlar'ın yaptıklarıyla ilgili "Biz de onlara aynı şekilde davranmalıyız" dedi.

A Milli Takım, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 5 Eylül tarihinde İtalya'yı  Kayseri'de (Kadir Has Kongre ve Spor Salonu) ağırlayacak.

* Evsahibi maçı Sardunya Adası’nın Sassari kentine aldı. Burada kaliteli otel olmadığı için Milliler, 1 saatlik uzaklıkta konakladı.

* Bu deniz kenarı yerde nem ve sıcaklık fazlaydı ve salona olan uzaklık nedeniyle Milliler maç sabahı şut idmanı yapamadı.

* A Milli Basketbol Takımı oyuncuları, idman ve maç toplarını ilk kez gördüklerini iddia etti. FIBA’nın listesinde olmasına rağmen neredeyse hiç kullanılmayan Molten’in başka bir modeli olan toplara oyuncular alışmakta zorlandı.

* Maçın oynandığı Palaserradimigni Salonu 4 bin 500 kişilik ve eski bir salon. Havalandırması oldukça yetersiz. Tribündekiler bile terden sırılsıklam olurken, İtalyanlar oyuncularımız serinlemesin diye bizim soyunma odasının camlarını çivilerle kapattılar. Ayrıca musluklardan soğuk su akmadı. Oyuncular musluğu açıp serinlemek istediklerinde kaynar su ile karşılaştılar. Maç bitimi İtalyan soyunma odası kontrol edildiğinde camların açık ve soğuk suyun aktığı tespit edildi.

* Türkiye’de de yaklaşık 15-20 yıl önce deplasman takımlarına böyle zorluklar çektirilirdi. Küçük hesaplar yapan küçük insanların marifetiydi belki bunlar.

Oyuncularımızdan Ender Arslan, “Kesinlikle yenilgiye mazeret olsun diye söylemiyorum ama maç biter bitmez biraz hava alabilmek için soyunma odası yerine koşarak kendimi salonun dışına attım. Hayatımda böyle havasız ve sıcak bir salon görmedim. Son 2-3 dakikayı oynamakta çok zorluk çektim” dedi.

Fanatik'in haberine göre; Semih Erden de, “Küçük şeyler ama oyuncuyu bir şekilde etkiliyor. Bizi çok kötü ağırladılar. Biz de onlara aynı şekilde davranmalıyız” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz