Ege Haberleri

  İtalya'nın ünlü topluluğu AASSM'de

  Hürriyet Haber
  11.12.2014 - 01:04 | Son Güncelleme:

  Yarın akşam İzmirli sanatseverlere muhteşem bir konser vermeye hazırlanan İtalya'nın en eski oda müziği topluluğunu Musici Di Roma'ya ünlü müzisyen Halit Turgay eşlik edecek.

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), 10 Aralık Çarşamba günü İtalya'nın en eski oda müziği topluluğu Musici Di Roma'yI ağırlayacak. Topluluğa ünlü müzisyen Halit Turgay eşlik edecek.
  63 yıl önce kurulan ve İtalyan müziğini dünyaya tanıtan Musici Di Roma topluluğu, dünya turnesi kapsamında İzmir'de de bir konser verecek.

  İtalyanın ünlü topluluğu AASSMde

  Topluluğa ünlü müzisyen Halit Turgay da flüt ile eşlik edecek. Büyük Salon'da gerçekleşecek 'I Musici Di Roma ve Halit Turgay' konserinde, Silvio Di Rocco viyolada, Antonio Anselmi, Marco Serino, Ettore Pellegrino, Pasquale Pellegrino, Francesca Vicari ve Gianluca Apostoli kemanda, Massimo Paris viyolada, Vito Paternoster ve Pietro Bosna viyolonselde, Roberto Gambioli kontrabasda, Francesco Buccarella ise cembaloda dinleyiciyle buluşacak. 7.5 ve 15 TL olarak belirlenen konser biletleri Ahmed Adnan Saygun, İzmir Sanat, İsmet İnönü gişeleri ile www.aassm.org.tr adresinden temin edilebilecek.

  İtalyanın ünlü topluluğu AASSMde

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı