« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya'nın en kötüleri

Hakan Şükür, Okan Buruk, Shabani Nonda; Rivaldo, Quaresma, Mendieta ve Kapo gibi isimlerle birlikte İtalya Serie A tarihindeki en kötü transferler arasına girdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İnternetteki en önemli amatör futbol kaynaklarından biri olan theoffside.com isimli iste, İtalya'daki en büyük transfer fiyaskolarını sıraladı. 13 kişilik listede tanıdık 3 isim de var.

Inter'e büyük ümitlerle transfer edilen ama beklentileri karşılayamayan Hakan Şükür'ün yanı sıra, aynı takımda silik bir performans gösteren Okan Buruk ve 2005/2006 sezonunda Roma'da etkisiz kalan Shabani Nonda da listeye girmekten kurtulamadı.

Site, 2000 yılında Inter'e transfer olan hakan'ın gol makinesi olarak gittiği kulüpte 25 maçta sadece 5 gol atabildiğine, kendisine ikinci bir şans veren Parma'da da 15 karşılaşmada 3 gol kaydedebildiğine değindi.

hakan'dan 1 yıl sonra Emre Belözoğlu ile birlikte İtalya'ya giden Okan'ın da Emre gibi hayal kırıklığı yarattığını belirten site, bu oyuncunun sahip olduğu yeteneği bir türlü sahaya yansıtamadığını ifade etti.

Juventus'un menajeri Luciano Moggi'nin önerisiyle Roma'ya transfer edilen Nonda'nın da 14 karşılaşmada sadece 4 gol atabildiği kaydedildi.

DİĞER KÖTÜ TRANSFERLER

Ricardo Quaresma - Inter

Nicolae Dica - Catania

Ricardo Oliveira - Milan

Olivier Kapo - Juventus

Gaizka Zabala Mendieta - Lazio

Al-Sa'adi Kaddafi - Perugia, Udinese, Sampdoria

Mido - Roma

Rivaldo - Milan

Javi Moreno - Milan

Fabian Carini - Inter


Bunları da Beğenebilirsiniz