Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İtalyan üniversitesinde Türkiye konferansı

  AA
  28.09.2013 - 10:41 | Son Güncelleme:

  İtalya’da bulunan La Sapienza Üniversitesi’nde “Türkiye’de Ekonomi ve Kültür, Pedagojik Model ve İtalya’nın Rolü” konulu konferans düzenlendi.

  Konferansta, Türkiye’nin kuruluşundan itibaren İtalya ile olan diplomatik ilişkiler ile kültürel, sanatsal, toplumsal, hukuki, dini, ekonomik, ticari ve mimari açıdan İtalyan etkileri üzerinde duruldu. İtalya’nın köklü üniversitesi La Sapienza ile Türkiye’den Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) işbirliğinde “Türkiye’de Ekonomi ve Kültür, Pedagojik Model ve İtalya’nın Rolü” konulu uluslararası konferansta iki ülke ilişkileri ela alındı.
  La Sapienza Üniversitesi ile Roma merkezli BAU Avrasya Çalışmaları Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı ve gün boyu süren konferanslar serisinin açılış konuşmalarını La Sapienza Üniversitesi Rektörü Prof. Luigi Frati ile Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil yaptı.
  La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi ve BAU Avrasya Çalışmalar Merkezi Direktörü Prof. Fabio Grassi’nin konferana başkanlık etti.
  Etkinliğe, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Toprak, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevin Özkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatmagül Demirel, Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Belge, emekli Büyükelçi Murat Özçelik, Tevere Enstitüsü Direktörü Mustafa Cenap Aydın, Türkiye’nin Brindisi Fahri Başkonsolosu Pınar Bolognini, İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’ndan Tiziana Vecchio ve La Sapienza Üniversitesi’nden Prof. Roberto Pasca di Magliano katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı