İtalyan ticaret heyeti Türkiye'ye gelecek

A.A.
29.08.2006 - 12:31 | Son Güncelleme:

İtalyan ticaret heyeti, özellikle üretim ve ortaklık olanaklarını araştırmak amacıyla Eylülde iki grup halinde Türkiye'ye gelecek.

Türkiye'de İtalyan Ticaret Odası ile Milano (Promos Milano) ve Torino Ticaret Odaları işbirliğiyle 11-12 Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek toplantıda, ilk etapta, Milano ve Torino şehirlerinden gelecek 18 İtalyan firmasından temsilciler, Türk şirket yetkilileriyle ikili görüşme gerçekleştirecek.
18 Eylül 2006 tarihinde ise Trieste, Udine, Gorizia ve Pordenone şehirlerinden gelecek olan 48 İtalyan firma temsilcileri DEİK'te Türk işadamları ile bir araya gelecek.
Heyet ayrıca, 19 Eylül tarihinde ahşap-mobilya sektörü için İnegöl'e, metal-mekanik sektörü için Bursa'ya, çevre sektörü için İstanbul ve Kocaeli'ye ziyaretler gerçekleştirecek.
Ağırlıklı olarak mobilya, metal mekanik, lojistik ve çevre sektörlerinde faaliyet gösteren 66 şirketin temsilcilerinden oluşan heyet üyeleri, çevre, tekstil ve aksesuarları, makine sanayii, yalıtım malzemesi, deniz botu ve dalış malzemeleri, araba bakım ürünleri, metal kalıpçılık, inşaat sektörü, metal raf sistemleri, filtre bezleri ve dokumaları, plastik gıda ambalajı, şarap ve şampanya, kahve, plastik membran, ahşap-mobilya, lojistik, metal-mekanik, çevre, gıda, beton-İnşaat, tekstil, havalandırma, oyun, havuz alanlarında işbirliği arayışında bulunacak.
Türkiye'de İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri Fatih Ayçin yaptığı yazılı açıklamada, İtalyan firmaların bir kısmının Türkiye'de mal ürettirmek ve mallarını satmak bir kısmının da kendine ortak bulmak istediğini belirtti.
İtalya'da büyük ilgi gören organizasyona, İtalyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı Direktörü Loredana Giulio, Milano Ticaret Odası Akdeniz Bölgesi Direktörü Roberto Calugi ve Torino Ticaret Odası Genel Sekreteri Guido Bolatto'nun katılacağını bildiren Ayçin, yetkililerin ayrıca, iki ülke arasındaki ekonomik gelişim ve OECD çerçevesinde işbirliği olanaklarını görüşmek üzere çeşitli Türk kurumlarla temasa geçeceklerini kaydetti.
Ayçin, Türkiye'nin, İtalya?nın Almanya?dan sonra ikinci en büyük ticari partneri konumunda bulunduğunu, İtalya?nın en büyük hedefinin, Türkiye ile olan ticaret hacmini bir numaraya taşıyabilmek olduğunu belirtti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı