Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İtalyan kaptan gemiyi terk ettiğini yalanladı

  A.A.
  17 Ocak 2012 - 20:07Son Güncelleme : 17 Ocak 2012 - 20:15

  İtalya'nın Toskana bölgesi açıklarında cuma günü kaza yapan, “Costa Concordia” adlı kruvaziyer gemisinin kaptanı Francesco Schettino, sorgusunda, gemiyi terk ettiği iddiasını, binlerce kişinin hayatını kurtardığını öne sürdü.

  Kaptan Schettino'nun üç saat süren sorgusunun ardından basın mensuplarına açıklama yapan avukatı Bruno Leporatti'nin belirttiğine göre, müvekkili sorgu hakimlerine, gemiyi terket mediğini ve binlerce kişinin hayatını kurtardığını söyledi.

  Kaptan Schettino, sorgusunda, kayalıklara çarpmanın ardından gemiye verdiği yönle, yüzlerce değil, binlerce kişinin hayatını kurtardığı savunmasında bulundu.
  Başsavcı Francesco Verusio da Grosseto savcılığının hakimden Kaptan Schettino'nun gözaltı süresinin uzatılmasını istediğini belirterek, üç saat süren sorgunun sonunda yöneltilen suçlamalarda hiçbir değişiklik bulunmadığını kaydetti.

  Hakimin gözaltı süresinin uzatılması talebi konusunda bu gece bir karar vermesi beklenirken, soruşturmaya yakın kaynaklar, Schettino'nun, kaza gecesi bir uyuşturucu veya toksik bir maddenin etkisi altında olup olmadığının belirlenmesi için tahlile tabi tutulacağını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı