Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İtalyan fotoğrafçı İstanbul’da gözaltına alındı

  Esma Çakır / DHA
  17 Haziran 2013 - 13:35Son Güncelleme : 17 Haziran 2013 - 16:06

  ROMA - İtalyan haber ajansı ANSA, “Türkiye’de gazeteci avı” başlığıyla abonelerine servis ettiği haberinde, İtalyan bir fotoğrafçının polis şiddetine maruz kaldıktan sonra gözaltına alındığını bildirdi.

  ANSA, 28 yaşındaki İtalyan fotoğrafçı Daniele Stefanini’nin İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde çıkan olaylarda yaralandığını duyurdu.

  Haberde Stefanini’nin, polisin darbeleri sonucunda kafasından yaralandığı ve olay yerindeki bir avukat tarafından yarı baygın halde bulunduğu ifade edildi. Aynı avukat tarafından hastaneye kaldırılan Stefani’nin, tedavisinin ardından emniyet müdürlüğüne götürüldüğü de haberde yer alan bilgiler arasında.

  İtalyan Rai News24 televizyonu, halen emniyette tutulan Stefanini'nin serbest bırakılması için İtalyan yetkililerin devreye girdiğini bildirdi.

  Türk polisinin adeta bir “gazeteci avı” başlattığını da öne süren ANSA, çok sayıda gazetecinin polis şiddetine maruz kaldığını ve gözaltına alındığını belirtti. Haberde, Gökhan Biçici adlı gazetecinin dört polis tarafından yerlerde sürüklendiği görüntülerin de kameralara yansıdığı ifade edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı