Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya'daki şike skandalında 2. perde

İtalya futbolundaki şike skandalıyla ilgili yürütülen soruşturmada, Birinci Lig (Serie A) takımlarından Reggina da sanık sandalyesinde. FC Juventus, ACF Fiorentina, SS Lazio ve AC Milan'ın ceza aldığı skandalda, Reggina da yargılanacak. 14 Ağustos'ta başlaması beklenen mahkemede küme düşme cezasının istenmesi büyük bir olasılık.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Müfettiş Stefano Palazzi tarafından yürütülen ön soruşturma, Reggina hakkında dava açılması talebiyle sonuçlandı. Reggina, 2004-2005 sezonunda en az 11 maçta şike yapmış olmakla suçlanıyor. Palazzi, konuya ilişkin hazırladığı raporda, Reggina Kulübü ve kulüp başkanı Fillo Foti hakkında suç duyurusunda bulunarak, zanlıların yargılanmasını istedi. Şikeden kuşkulanılan maçları yönetmiş olan hakemler hakkında da yargılama talep edildi.

Yargılama sürecine ilişkin takvimin, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) tarafından karara bağlanması bekleniyor. Federasyona bağlı Disiplin Kurulu ve de Temyiz Kurulu üyeleri halen tatilde bulunuyor. Yargılama sürecinin 14 Ağustosta başlaması ve ay sonuna kadar sonuçlandırılması öngörülüyor.

Reggina hakkındaki soruşturmada, şike kuşkusu duyulan maçların sayısındaki fazlalık dikkati çekiyor. Yargılama sürecinde Reggina için küme düşme cezasının istenmesi de güçlü bir olasılık olarak görülüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz