« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya'da yine kaza

İtalya Bisiklet Turu, Belçikalı Atlet Wouter Weylandt'ın ölümüne neden olan kazanın şokunu atlatamadan, yeni bir kaza haberiyle sarsıldı.

EDA BERKBAYRAK - MİLANO / DHA
SON GÜNCELLEME

Umbria bölgesinde bulunan Orvieto'ya 13 km mesafede Rabobank takımının Hollandalı atleti Tom Jette Slagter, bisikletinin kontrolünü kaybedip düştü. Bir anda burnundan kan boşanan atletin yardımına sağlık ekipleri koştu. Bir kaç dakika süren çabanın ardından Stangler'in kendine gelmesi sorulara yanıt vermeye başlaması, bisiklet dünyasına da rahat bir nefes aldırdı.

İtalya'nın 150'nci kuruluş yılı nedeniyle ayrı önem verilen bisiklet turunda önceki gün Leopard Trek takımının 25 yaşındaki Belçikalı atleti Wouter Weylandt, Cenova yakınındaki Mezzanego kentinde pedalının yol kenarındaki revüje takılması sonucu düşerek hayatını kaybetmişti. Eşi beş aylık hamile olan genç atletin ölümü bisiklet dünyasını yasa boğarken, turun 10 Mayıs günkü bölümü Weylandt'ın anısına temsilen yapıldı ve Leopard Trek takımı omuz omuza finiş kurdelesini göğüsledi. Takım daha sonra turdan ayrıldığını açıkladı. Birbiri ardına gelen kaza haberleri, İtalyan spor dünyasında bisiklet sporunun güvenlik koşulları üzerinde tartışma başlattı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler