İtalya'da Türkiye'ye özel liman ayrılacak

Hürriyet Haber
18.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İTALYA Dış Ticaret Bakanı Piero Fassino, deniz ulaşımı ve kara taşımacılığında Türkiye ve İtalya arasındaki ilişkileri geliştireceklerini bildirdi. İtalya Dış Ticaret Bakanı Fassino, Devlet Bakanı Tunca Toskay'ı ziyaret etti. Fassino, Toskay ile görüşmelerinde bir kaç ortak proje üzerinde anlaştıklarını bildirdi. Fassino, bu kapsamda deniz ulaşımında ve kara taşımacılığındaki ilişkilerin daha üst düzeye getirilmesi hususunda görüş birliğinde olduklarını belirterek, İtalya'daki limanlardan bir tanesinde bir ‘‘Türk Platformu’’ oluşturarak, Türk mallarının İtalya ve AB ülkelerine girişini buradan sağlamayı düşündüklerini söyledi.

Fassino, İtalya'daki büyük şirketlerin yanı sıra KOBİ'lerin de Türkiye'ye daha etkin ve daha fazla sayıda yatırım yapmaları konusundagörüş birliğine vardıklarını ifade ederek şöyle devam etti.

‘‘Bu amaçla zaten Türkiye'ye çok geniş bir müteşebbis heyeti ile geldim. Bildiğiniz gibi dün İstanbul'da Türk ve İtalyan ticaret odalarının ortak çalışması vardı. Bu toplantıda ve bir çok ikili görüşmede somut projeler ortaya atıldı. Somut işbirliği projeleri getirildi. Bu toplantının devamı da sonbaharda Roma'da yapılacak. Önümüzdeki ayların bir bilançosunu çıkaracağız.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı