Ege Haberleri

EGE

  İtalya'da ödül kazandı

  İZMİR, (DHA)
  11.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması'nın moda dünyasına kazandırdığı, İtalya'daki defilelerinde de desteklediği başarılı tasarımcı Emre Erdemoğlu, bu yıl İtalya'da 20'incisi düzenlenen ‘MITTEL MODA’ organizasyonunda dünyanın dört bir yanından katılan 600 tasarımcı arasından ilk 3'e girerek ‘En Yaratıcı Koleksiyon’ (Most Creative Collection) ödülüne layık görüldü.

  Dünyanın dört bir yanından tasarımcılara destek vermek için düzenlenen bir moda organizasyonu olan ve İtalya'da bu yıl 20'incisi yapılan ‘MİTTEL MODA’ organizasyonuna katılmak üzere çeşitli ülkelerden toplam 600 dosya gönderildi. Yarışmanın finaline Emre Erdemoğlu'nun da aralarında bulunduğu 3 tasarımcı kaldı. Final Gecesi 29 Haziran'da yapılan yarışmada Erdemoğlu, ‘En Yaratıcı Koleksiyon’ ödülünü almaya hak kazandı.

  İtalyan, Türk, İngiliz, Japon, Alman tasarımcıların yanısıra daha birçok ülke ve milletten tasarımcıların yer aldığı organizasyonda Türkiye'den seçilen tek tasarımcı olan Emre Erdemoğlu, “Türkiye'den finale seçilen tek tasarımcıydım. Organizasyona ‘Planör’ adını verdiğim erkek koleksiyonumla katıldım. Dramatik bir hayat hikayesini anlatan koleksiyonumu tarihte uçuş denemeleri yapan ilk pilot olan Otto Lilienthal'a ithaf ettim. 17 metre yükseklikten düşerek yere çakılması sonucu omurgasını kıran ve ertesi gün hayatını kaybeden Lilienthal'in son sözleri ‘Küçük fedakarlıklar yapılmalıdır’ olmuştu”dedi.

  Erdemoğlu, sektöre yenilikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) tarafından her yıl düzenlenen ‘EİB Moda Tasarım Yarışması’nda 2008'de yakaladığı ikinciliğin, kariyerinde önemli bir yere sahip olduğunu ve tasarım yaparak moda dünyasında bir yer edinmek isteyen her genç tasarımcının bu yarışmaya katılması gerektiğini belirtti.

  Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler de, “Önümüzdeki yıl sekizincisini düzenleyeceğimiz, EIB Moda Tasarım Yarışması'ndan başarılı tasarımcılar çıkması bizleri mutlu ediyor. 2008'de düzenlediğimiz yarışmada ikinci olan Emre Erdemoğlu'nu geçtiğimiz yıllardaki defilelerinde de destekledik, desteğimizi sürdürmeye ve gençlerimizi moda dünyasına katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
  İtalyan basının ilgisini çeken Erdemoğlu'nun ‘Planör’ isimli koleksiyonu Elle Italy, VOGUE İtaly, GQ gibi birçok önemli dergide yayımlandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı