« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya'da hüzün:67-57

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Naumoski'den yoksun kadrosuyla Benetton deplasmanına çıkan lacivert beyazlı ekip, savunmadaki başarısını hücumda gösteremeyince final-four umudunu İstanbul'daki rövanşa bıraktı.

Naumoski'den yoksun Efes Pilsen çeyrek finalin ilk maçında İtalyan Benetton'a 67-57 yenildi. Gergin bir ortamda oynanan ve seyircilerin sahayı sık sık yabancı madde yağmuruna tuttuğu maça iki takım da adam adama savunma yaparak başladı. İlk 10 dakikasında büyük çekişme vardı. Efes, Naumoski'siz oynamasına karşın, Sellers, Mirsad ve Howard'ın çember altı etkinlikleriyle oyunu kontrolünde tuttu. Ancak iyi savunma yapmamıza karşın rakibin etkili ismi Rebreca'yı bir türlü durduramadık. 10. dakikadan sonra bir anlık dalgınlığımızdan yararlanan Williams'ın peş peşe attığı sayılarla arayı açan İtalyan takımı karşısında dış şut yüzdemizin düşük olması, ilk yarıyı 36-28 yenik kapamamıza neden oldu.

ÇOK TOP KAYBETTİK

İkinci yarıya derli toplu başladık. Özellikle Sellers'ın ribaundlardaki etkinliği ve çember altındaki gayretiyle 27. dakikada farkı iki sayıya kadar indirdik. Ancak bu andan sonra beklenmedik hatalar yapıp, üst üste toplar kaybedince Benetton yeniden toparlandı. Rebreca oyuna yeniden ağırlığını koydu, bizim ise dış adamlarımız beklenen isabeti bulamayınca Efes salondan 67-57 yenik ayrıldı.

İki ekip yarın İstanbul'da bir kez daha karşı karşıya gelecekler. Efes bu maçı kazanırsa, üçüncü maç 2 Nisan'da yine Benetton'un sahasında oynanacak.

SALON: Treviso

HAKEMLER: Miguel Petankor (**) (İspanya), William Koller (**) (Slovakya)

BENETTON: Sekunda (**) 2, Pittis (**) 7, Bonora (***) 5, Rebreca (****) 31, Williams (***) 14, Marconato (**) 6, Dracis (**), Nikkolai (**), Rusconi (**) 2

EFES PİLSEN: Mirsad (**) 13, Sellers (***) 18, Howard (**) 8, Murat (*) 5, Ufuk (***) 13, Volkan (**), Hüseyin (**)

İLK YARI: 36-28 (Benetton lehine)Bunları da Beğenebilirsiniz