« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya voleybolunun zirvesinde G.Saray tartışması

İtalya voleybolunun zirvesi, Galatasaray tartışmalarıyla sarsıldı.

Eda BERKBAYRAK/MİLANO, (DHA)
SON GÜNCELLEME

İtalya A Bayan Voleybol Milli Takımı Antrenörü İtalyan Massimo Barbolini'nin, Aroma Bayanlar Voleybol 1'nci Ligi takımı Galatasaray Medical Park'a transferinin gündeme gelmesi federasyonda gergin karşılandı.

İtalya Milli Takımı'nı bırakmadan, Galatasaray'ın da teklifini kabul etmeyi düşünen Barbolini'ye, İtalya Voleybol Federasyonu Başkanı Carlo Magri sert çıkarak, "İki takım çalıştırmak istiyorsa, Galatasaray'ın yanında ikinci ligden bir takımı daha çalıştırabilir. Ancak A Milli Takımı değil" dedi.

Galatasaray yönetimiyle görüşen ve yeşil ışık yakan Barbolini'nin, "Basketbol'da milli takım koçu aynı zaman ligin zievesindeki takımı yönetiyor. Basketbolda oluyor da voleybolda niye olamıyor" açıklamaları da Magri'ye geri adım attırmadı.

Federasyon Başkanı Magri, 2011 yılı Eylül ayında Avrupa Şampiyonası, Kasım ayında Dünya Kupası, Ocak ve Mayıs 2012'de de olimpiyat elemelerinin olacağını vurgulayarak, milli takımın bu yoğunluğu içinde antrenörün ikinci bir takımı çalıştırmasının söz konusu olamayacağını dile getirdi.

Magri, "Massimo Barbolini'nin iki görevi birden yürütmesini federasyonumuz prensip olarak onaylamamaktadır" dedi. Bu durumda Barbolini'niye iki takım arasında seçim yapmaktan başka seçenek kalmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz