« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İtalya maçından da zaferle ayrılacağız"

A Milli Basketbol Takımı Belarus'tan özel uçakla Kayseri'ye gitti.

Oktay ENSARİ /KAYSERİ DHA
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, "İtalya'ya daha önce kaybetmiştik. Ama burada Kayserililerin önünde yoğun seyirci desteğiyle bu maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Çok önemli bir maç. İnanıyorum ki İtalya maçından da zaferle ayrılacağız" dedi.

Minsk kentinden özel uçakla direkt olarak Kayseri Erkilet Havalimanı'na gelen A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu'nda 5 Eylül Çarşamba günü İtalya ile oynayacağı karşılaşma için Kayseri Hilton Oteli'nde kampa girdi.

Basketbol Federasyonu Başkanı Demirel, Kayseri Erkilet Havalimanı'ndan iç hatlara geçerek, buradan İstanbul tarifeli uçağına bindi. Demirel, İstanbul'a hareketinden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, "İtalya'ya daha önce kaybetmiştik. Ama burada Kayserililerin önünde yoğun seyirci desteğiyle bu maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Çok da önemli bir maç. Beyaz Rusya maçında takımımız çok iyi mücadele etti. Aynı mücadeleyi burada da sahaya koymak istiyoruz. Bunu yaparsak inanıyorum ki İtalya maçından da zaferle ayrılacağız. Kayseri'de çok güzel salon var. Biz de Kayseri basketboluna katkı amacıyla önemli organizasyonları buraya veriyoruz. 2012 Dünya Basketbol Şampiyonası, Beko All Star, şimdi de Milli takımımız Kayserili basketbolseverler önünde önemli bir maç oynayacak. Hep birlikte Minsk'ten geldik. Oyuncularımız, uçakta dinlenme fırsatı buldular. Çarşamba gününe kadar her şey istediğimiz gibi giderse sahaya çok kuvvetli, çok istekli bir takımımız çıkacak" diye konuştu.

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da, Kayserili basketbolseverlere güvendiklerini, İtalya maçı için destek beklediklerini söyledi. Belarus galibiyetinin morallerini düzelttiğini belirten Erdenay, "Çek maçından sonra çocuklarla konuştuk, onlar da kendi aralarında konuştular. 4'te 4 yapmaya söz verdiler. Çok konsantre çıktığımız Belarus maçını 12 Dev Adam'a yakışır şekilde kazandık. Şimdi grubun yenilmeyen takımı İtalya'yı Kayseri seyircisinin desteğiyle devirip, yüzde 90 gruptan çıkmayı garantilemek istiyoruz" dedi.

Millilerimiz, federasyona ait özel otobüsle, polis eskortları eşliğinde Kayseri Hilton Oteli'ne giderek, dinlenmeye çekildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz