DİYARBAKIR HABERLERİ

İşyerlerine Hijyen Denetimi

IHA
16.10.2015 - 14:37Son Güncelleme :

HALK SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN GIDA ÜRETEN, SATAN VE DEPOLAYAN İŞYERLERİNİ PERİYODİK OLARAK DENETLEYEN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, DÜNYA GIDA GÜNÜ NEDENİYLE, İŞLETMELERE HİJYEN KONUSUNDA UYARILARDA BULUNARAK, “HER ŞEY ELİMİZDE” YAZILI BİLGİLENDİRİCİ RESİMLİ LEVHALAR DAĞITTI.

IHA

Halk sağlığını korumak için gıda üreten, satan ve depolayan işyerlerini periyodik olarak denetleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Dünya Gıda Günü nedeniyle, işletmelere hijyen konusunda uyarılarda bulunarak, “Her Şey Elimizde” yazılı bilgilendirici resimli levhalar dağıttı.
Yenişehir ilçesi Lise Caddesi’nde yapılan denetime Sağlık İşleri Daire Başkanı Rıfat Mertoğlu da katıldı. Denetimin ardından bir açıklama yapan Mertoğlu, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde yaptıkları denetimle ve bilgilendirme çalışmasıyla, gıda ve hijyenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek istediklerini ifade etti. Mertoğlu, “Gıdayı ve hijyeni biz bir arada denetliyoruz. İşletmelerde hijyenin önemini ön plana çıkarmak için resimli levha çalışması başlattık. Bütün işletmelerimize bu levhayı dağıtarak, personelin hijyene nasıl dikkat etmesi gerektiği ile ilgili bir çalışma yürüttük” dedi.
“MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak her gün rutin kontroller yaptıklarını vurgulayan Mertoğlu, “Günlük olarak ekiplerimiz ilçelere çıkıyor, işletmelerde gıda ve hijyen kontrolü yapıyorlar. Denetimlerimiz bundan sonra da devam edecek. Halk sağlığı için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Hiç kimsenin halkın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden İşyerlerine Hijyen Denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşyerlerine Hijyen Denetimi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:38
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:41
Sayfa Başı