Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İsyan ettiren acı

  DHA
  04 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2012 - 01:15

  Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi, Piyade Asteğmen Burak Erdi Uysal, Ulaştırma Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez, Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala, Piyade Onbaşı Süleyman Güleç ile piyade erler Serdar Küpeli, Osman Yıldız, Uğur Sağdıç ve Emrah Karataban için dün Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.

  Cenaze törenine Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninden sonra 10 şehit, helikopterlerle Diyarbakır’a gönderildi. Şehitler, buradan memleketlerine uğurlandı.

  5 yaşında kızı vardı

  Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi’nin (32) şehit olduğu haberi, Afyonkarahisar’da yaşayan emekli başkomiser babası Mehmet, annesi Hanım ve eşi Ayşe Çiftçi’ye subaylar tarafından verildi. 2007’de sözleşmeli subay olarak göreve başlayan şehidin Su Ürünleri Mühendisliği Fakültesi mezunu olduğu, Zeynep adında 5 yaşında kızı bulunduğu bildirildi.

  Ağlamayacağız

  Piyade Er Serdar Küpeli’nin (21) şehit olduğu haberi, Adıyaman Mara Mahallesi’nde yaşayan annesi Ayşe ve babası Mehmet Küpeli’ye sabah saatlerinde verildi. Baba Küpeli, “Ağlamayacağım, onları sevindirmeyeceğim. Bu bayrak inmeyecek” dedi. Şehidin terhisine 59 gün kaldığı belirtildi.

  2 sokak ötede 2. şehit

  Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt’un (26) Gaziantep Şehitkamil ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Anne Rabia Bozkurt ve şehidin kardeşlerinin feryatları yürek dağladı. Bekar olan Bozkurt’un 2 yıl önce uzman çavuş olduğu, yaklaşık 2 ay önce Beytüşşebap’a gittiği belirtildi. Şehidin, 20 Ağustos’ta Hakkâri’de şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Can’la iki sokak ötede oturması, Pir Sultan Mahallesi’nde yaşanan acıyı bir kat daha artırdı.

  Silahını bana verin

  Şehit Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in (25) Antalya’nın Kepez ilçesindeki babası İlyas Sönmez, “Çocuğum hukuk okuyordu. Bir yandan da uzmanlık yapıyordu. Gücüm yoktu okutmaya. Ama benim vergimle, benim paramla TBMM’de PKK para alıyor. Dağda gidip PKK ile kucaklaşıyor özgürlük için. Madem savaş var, ben dağı taşı yakarım. Oğlumun silahını verin bana, ben gideceğim” diye feryat etti. Anne Günay Sönmez de oğluyla son olarak akşam 22.00 sıralarında konuştuğunu anlatarak, “Kurban olayım oğluma, nasıl kıydılar yavruma” diye ağladı.

  3 gün önce iyiydi

  Şehit Piyade Er Emrah Karataban’ın acı haberi, Edirne’nin İpsala ilçesi Kumdere köyündeki ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Baba Selman Karataban, oğluyla en son 3 gün önce görüştüğünü belirterek, “Gayet iyi olduğunu söyledi. ‘Rahatım ve sağlığım yerinde göreve gidip, geliyoruz’ dedi. Şimdi şehit haberini aldık” diyerek ağladı. Şehidin 2 ay önce Beytüşşebap’ta görevlendirildiği belirtildi.

  ‘Diken üzerindeyiz’ demişti

   ŞEHİT komando er Süleyman Güleç’in (21), Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Müşküle köyündeki evinde büyük acı yaşanıyor. Baba Halil Güleç, oğlunu askere uğurlarken terminalde birlikte çekilen son fotoğrafına bakarak, “Şehidimle en son cuma günü telefonla konuştum. Süleyman, dağdan birliklerine yeni geldiklerini, stres altında olduklarını, diken üzerinde yaşadıklarını, uykusuz kaldığını anlattı. Bunlara rağmen, ‘Baba yine de iyiyim’ dedi. Son konuşmamız bu oldu” dedi. Güleç makine teknikeriydi.

  7 aydır Beytüşşebap’taydı

  ŞEHİT Piyade Asteğmen Burak Erdi Uysal’ın (23) Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Yangı köyünde oturan babası Bayram, annesi Nazmiye Uysal ve yakınlarını üzüntüye boğuldu. Şehidin, Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olduğu, 7 ay önce Beytüşşebap’a gönderildiği belirtildi.

  Dedenin üzüntüsü

  PİYADE er Uğur Sağdıç’ın (20) şehit olduğu haberi, hem İstanbul’daki baba evine hem Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan dede evine ateş düşürdü. Yetkililer, dede Hamza Sağdıç’a (63) torununun önce yaralı olduğunu söyledi. Bir süre sonra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Böberci, “Asker her zaman doğruyu söyler” diyerek şehit haberini verdi.

  Oğlum şehit mi düştü?

  ŞEHİT Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala’nın (22), Konya’nın Karapınar ilçesindeki baba ocağında yas var. İpekçi Mahallesi’ndeki tek katlı evinin önündeki bahçede çalışırken askeri yetkilileri karşısında bulan anne Kafiye Ala, “Oğlum şehit mi düştü? Söyleyin! Niye geldiniz?” diyerek ağladı. Baba Seyyar Ala da, askeri yetkilileri görünce oğlunun şehit olduğunu anladı. Baba, “Her gün ölüp ölüp diriliyorduk, oğlumun şehit haberini duymaktan korkuyorduk. Ama vatan
  sağolsun. Yiğidimin canı sağolsun” dedi.

  Bin oğul feda

  ŞEHİT er Osman Yıldız’ın (21) İstanbul Bahçeli-evler’deki evine ateş düştü. Baba Zafer Yıldız, “Vatan ve millet için, bu bayrak için bir tane değil bin tane oğul feda olsun. Bu bayrak için ben de canımı veririm” dedi. 9 aylık asker Yıldız’ın geçici görevle Hayrabolu’dan Beytüşşebap’a gönderildiği belirtildi. Yıldız’ın askerden dönünce kadın kuaförü açmak istediği bildirildi.

  ŞEHİT ATEŞİ İPSALA’YA DÜŞTÜ
  EDİRNE

  TERHİSİNE 90 GÜN VARDI
  KONYA

  KARDEŞİ DE YAKINDA ASKERE GİDECEK
  BURSA-İZNİK

  7 AYLIK ASKERDİ
  MUĞLA-KÖYCEĞİZ

  5 YAŞINDA KIZI VARDI
  AFYONKARAHİSAR

  İKİ SOKAK ARAYLA İKİNCİ ŞEHİT ACISI YÜREK YAKTI
  GAZİANTEP

  ”YAVRUMA NASIL KIYDILAR”
  ANTALYA

  ”AĞLAMAYACAĞIM”
  ADIYAMAN

  ”195 GÜN SONRA ÖZGÜRLÜK”
  İSTANBUL

  TEK ERKEK ÇOCUĞUYDU
  TOKAT

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı