« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsviçre savcılığı Erzik'i ifadeye çağırdı

FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik'in FIFA'da ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet skandalları ile ilgili ifade vermek üzere İsviçre savcılığına çağrıldığı iddia edildi.

Mehmet ÇİFTÇİ / DHA
SON GÜNCELLEME

İspanyol As gazetesi, İsviçre Başsavcılığı'nın, 'FIFA'nın 2018 ve 2022 Dünya kupalarının hangi ülkelerde düzenleneceğini belirleyen oylamalar sırasında, suç teşkil edecek şekilde kötü yönetildiği' gerekçesiyle açtığı davanın tamamladığını ve bazı FIFA üyelerine ifade vermek üzere çağrı yazısı gönderdiğini belirtti.

Gazete, bu bağlamda aralarında FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik de olmak üzere İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Villar ve FIFA İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Issa Hayatou (Kamerun), 2018 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Başkanı, Rusya'nın Spor Bakanı Vitaly Mutko, Michel D'Hooghe (Belçika), Marios Lefkaritis (GKRY) ve Hany Abo Rida'nın (Mısır) İsviçre Başsavcılığı'nın karşısına çıkacağını yazdı.

2010 yılının Aralık ayında gerçekleşen ve FIFA'ya bağlı 10 icra kurulu üyesinin katıldığı oylamada, 2018'deki Dünya Kupası'nın Rusya, 2022'dekinin ise Katar'da düzenlemesi kararlaştırılmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler