İsviçre’den Üsküdar hattına sürücüsüz metro

Reha ERUS
10.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye’de pek çok projeye ve ihaleye katılan Alstom Transport, İsviçre’nin Lozan şehrinde hizmet veren sürücüsüz metroyu Üsküdar-Ümraniye hattı arasında da gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Cenevre’de Hürriyet’e konuşan Alstom Transport’un Başkanı Henri Poupart, Alstom Türkiye’nin Doğu’ya doğru açılan pencerede gelecekte daha da sorumluluk alacağını ifade etti. Kalabalık, yüksek nüfuslu ve dar bütçeli şehirlerin karşılaştıkları zorlukları çözmelerine yardımcı olmak amacıyla şehirler ile işbirliklerini genişlettiklerini belirten Poupart, artık sürücüsüz metro taşımacılığı dönemine odaklandıklarını dile getirdi.


TÜRKİYE ÖRNEK OLDU

/images/100/0x0/55ea73f4f018fbb8f880ec44
Lozan’da 5 yıldır hizmet veren sistemi Üsküdar- Ümraniye metro hattına  getirecekelerini anlatan Poupart, “Türkiye’de çok projeye ve ihaleye katıldık. Lafarge raylı ulaştırma, sinyalizasyon, yolcu bilgilendirme, bakım ve alt-yapı  sistemlerindeki tasarım ve üretimde görev yapan Türk mühendislerin ve teknisyenlerin şirkete katkısını çok iyi anladık. Teknoloji geliştirme ve uyumunda Türkiye’deki bölge merkezimizi her zaman örnek gösterebiliriz” dedi.    


İHALELERİ ÖNEMSİYORUZ


Lafarge Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Toplu Taşımacılık Birliği’nin (UİTP) 60. Dünya Kongresi’nde yıllardır faaliyet gösterdikleri Türkiye pazarından övgüyle bahseden Poupart, “Türkiye’yi Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın merkezi haline getirirken, bunun meyvelerini kısa zamanda alacağımızı fazlasıyla biliyoruz” dedi. Lafarge grubun stratejisinin sürekli yenilik olduğunu ifade eden Henri Poupart, “Bu yenilikler çerçevesinde İstanbul merkezine büyük görevler düşüyor. En son teknoloji ve güçlü uzmanlıkla farklılaşmaya odaklanıyoruz. Bu konuda Türk çalışanların katkısı bizi çok memnun etti” diye konuştu. Poupart,  ekonomisi her geçen gün büyüyen Türkiye’de ki toplu taşımacılık ihalelerini de çok önemsediklerini ifade etti.

Bölgedeki satılık konut ilanları için tıklayın

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı