« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsviçre çıkarması

Ulusoy, bugün Bıçakcı, Terim, F.Bahçeli Serkan ve federasyon görevlileri ile birlikte İsviçre’ye gidecek. Önce Serkan’ın FIFA’daki savunmasına katılacak olan Ulusoy, daha sonra 2008 Avrupa Şampiyonası kura çekimine katılacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kötü hava koşullarına rağmen dün sabah erkenden federasyonun Levent’teki merkezine giderek işbaşı yaptı. Başkanvekili Affan Keçeci ve dış ilişkiler sorumlusu Süheyl Önen’le birlikte Türkiye-İsviçre maçında çıkan olayların dosyasını inceleyen Ulusoy, bugün konuyla ilgili temaslarda bulunmak üzere İsviçre’nin Zürih kentine gidecek. Federasyonun eski başkanı Levent Bıçakcı ile Genel Sekreter Lutfi Arıboğan, Dış İlişkiler Sorumlusu Süheyl Önen, Milli Takımlar Başdanışmanı Fatih Terim ve İsviçreli futbolculara vurduğu iddia edilen Serkan Balcı da Haluk Ulusoy’a eşlik edecek.

Ulusoy, İsviçre maçında çıkan olaylar nedeniyle Türkiye’nin ağır bir ceza almasının gündemde olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

Serkan Balcı suçsuz

"Ben ve arkadaşlarım öncelikle bu konu üzerinde duruyoruz. Türkiye’nin bu işten en az hasarla sıyrılması için gereken her şeyi yapacağız. Bugün FIFA’ya savunma verecek olan Serkan Balcı’nın olaylarla ilgisi olmadığına dair belgeler elimizde. Bu oyuncumuz kesinlikle suçsuz. Olaylarda adı geçen diğer futbolculara da aynı hassasiyetle yaklaşıyoruz" dedi. Başkan Ulusoy, cuma günü Nyon kentine geçerek, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kura çekimine katılacak.

Lutfi Arıboğan kalıyor

Bu arada LeventBıçakcı tarafından genel sekreterliğe getirilen Lutfi Arıboğan’ın Ulusoydöneminde de görevine devam edeceği belirtildi.

Federasyon seçimleri Meclis gündeminde

CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, hükümet ve bazı siyasilerin, Futbol Federasyonu seçimlerine müdahale edip etmediğinin araştırılmasını istedi. TBMM Başkanlığı’na sunulan araştırma önergesinde, 9 Ocak’taki Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’ndan önce ve sonra yaşanan tartışmaların, Türk futbolunun "idari açıdan büyük bir kaosa sürüklendiğini" gösterdiği kaydedildi.

Doğan: Gökçek’le futbol dünyamız farklı

FUTBOL Federasyonu’nun eski başkan vekili Hasan Doğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek’in kendisi ile ilgili suçlamalarına sert tepki gösterdi. Doğan, şunları söyledi: "Ben Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmayacağımı söyledim, nitekim aday olmadım. Seçimlerden 3 gün önce 12 kulüp Ayhan Bermek’i desteklediğini açıklayınca, onun listesinde yer aldım. Benim hayatımın hiçbir safhasında değişiklik olmamıştır. Ben Melih Gökçek ile dünya görüşüm farklıdır diyorum. O ise ben milliyetçi muhafazakarım diyor. Benim kastettiğim tabii ki futbol dünyası."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler