« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsviçre basınından çirkin yakıştırma

Blick gazetesi, ‘İsviçre teknik direktörü kral Köbi, dilenci Terim’e karşı. Türkler dökülüyor. Keşke maç hemen yarın oynansa’ ifadesi kullandı.

Ahmet ATAK / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Kupası baraj maçında 12 Kasım’da Türkiye ile karşılaşacak olan İsviçre’de basın milli takımımızla dalga geçiyor. Günlerdir yaptığı yayınlarda Türk taraftarının maça gelemeyeceğini yazarak kendi taraftarlarını ateşleyen basın, şimdi de Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’e hakaret etti. Türk Milli takımı futbolcularının oynadıkları takımlarda kötü performans gösterdiğine değinen Blick gazetesi, ‘Keşke eleme maçını hemen yarın oynasak’ başlığını kullandı.

‘Almanya biz geliyoruz’ sloganı ile maça geniş yer ayıran gazetede, ‘İsviçre teknik direktörü Köbi Kuhns’un oyuncuları Dünya Kupası formunda, Fatih Terim’inkiler ise, bir kaçı hariç dökülüyor. Türkiye-İsviçre veya Kral Köbi ile Dilenci Fatih’in karşılaşmasına az kaldı’ cümlelerine yer verildi. Arnavutluk maçındaki kadrodan 5 kişinin hafta sonu sahaya çıkmadığı, Alpay’lı Köln’ün Frankfurt’a 6-3 yenildiği, Volkan’in geçtiğimiz hafta kötü bir gol yediği belirtildi. Hakan Şükür için ‘Boğazın boğazı artık sadece kendi gölgesi gibi. Gol krallığında listede adı bile yok’ yorumu yapıldı. Bu arada Türk taraftarları maçtan uzak tutmak isteyen İsviçre Federasyonu’nun ‘Kura ile bilet satışı’ şeklini seçmesiyle, şimdiye kadar 100 bin kişinin www.ticketcorner.com internet sitesine girerek doldurulması gereken formu indirdiği ve formların 29 Ekim’e kadar ulaşması gerektiği belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.