« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsviçre basınında Sion -Fenerbahçe maçının yankıları

Fenerbahçe'nin FC Sion takımını 2-0 yenmesi İsviçre basınında de geniş yer buldu. Ülke basını Fenerbahçe'nin Sion'dan çok üstün bir takım olduğu görüşünde birleştiler.

DHA
SON GÜNCELLEME

Tribune de Geneve Gazetesi, "Sion için mucize olmadı" başlığıyla verdiği haberde, Sion Külübü Başkanı Christian Constantin "Bu maç çok daha farklı olabilirdi.Fenerbahçe forvetlerinin beceriksizliği işimize yaradı yoksa çok daha farklı bir skorla karşılaşabilirdik" ifadelerine yer verdi.

Courrier Gazetesi ise haberinde "Çok fark var. Fenerbahçe her alanda Sion'dan üstündü.Kadrosunda ünlü ve güçlü futbolcular var. Sion'un İstanbul'da işi çok zor. Fenerbahçe Avrupa'nın büyük ekiplerinden biri" yorumuna yer verdi

Le Matin Gazetesi, Fenerbahçe'nin galibiyetini "Sion İstanbul'a turistik gezi yapacak" başlığıyla sayfalarına taşırken, "İki takım arasında büyük fark var. Fenerbahçenin kadrorunda çok önemli futbolcular var. Fark da bundan doğuyor. Tur Sion için bir hayal" diye yazdı.

İsviçre'nin en ünlü gazetelirnedn Blick, İsviçre'de 2-0 mağlup olan Sion'u İstanbul'da daha zor bir maçın beklediğine işaret ederek, "İstanbul'da ne olur bilinmez ama Sion orada ne yapar. Topun yuvarlak olduğuda unutulmamalı, futbol üç neticeli bir oyun. Ama hayalede kapılmayalım, hakikatleri görelim. Tanrı Sion'u büyük hezimetten korusun" ifadelerine yer verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz