« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsviçre basını: Galatasaray Sion‘u traşladı

İsviçre basını, Galatasaray karşısında 5-1’lik skorla hezimete uğrayan FC Sion’u eleştiri yağmuruna tuttu.

Zafer ATAMER-Erhun GEYİSİ / CENEVRE(İsviçre),5(DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray - FC Sion maçının fotoğrafları için tıklayın...

Hürriyet yazarlarının maç yorumu

FC Sion’un bu kadar farklı bir skorla yenilmesi, İsviçre basınında büyük tepki uyandırdı. Le Matin gazetesi, "Galatasaray Sion‘u traşladı" ifadesini kullanırken, 36. dakikada İsviçre’deki gibi skorun 3-0 olduğunu, ancak bu sefer skor tabelasının yer değiştirdiğini yazdı. Gazete ayrıca kulübesinde golleri saymaktan başka bir şey yapmadığını iddia ettiği teknik direktör Alberto Bigon’un geleceğinin de garanti altında olmadını yazdı. Gazeteye göre Bigon, FC Sion’un bu hafta sonu ligde oynayacağı karşılaşmada puan kaybetmesi halinde takımın başından uzaklaştırılacak. Le Matin, Kulüp Başkanı Constantin’in, "Galatasaray, UEFA Kupası’nda bu yıl yarı final veya final oynar" demecine yer verdi.

Le Temps gazetesi ise "Galatasaray, Sion’u safdışı etti" başlıklı haberde, Galatasaray’ın, Sion’un UEFA Kupası’nda ikinci tura kalma hayallerini yarım saatte çöpe attığını yazarken, iki gol bulan Ümit Karan’a övgüde bulundu.
Tribune De Geneve gazetesi de, bu sonucun Sion için mucize olmadığını belirterek, "Ali Sami Yen’de
Galatasaray’ın dediği oldu. İlk 20 dakikada Galatasaray istediğini aldı. Galatasaray’a 5-1 yenilen Sion, UEFA’yı arka kapıdan terk etti" ifadelerini kullandı.

24 Heures gazetesi, "Ali Sami Yen tarifesi 5’lik" başlığını kullandığı haberde şu cümlelere yer verdi:
"Sion, Türkiye’den bir tokat yedi. Sion, Ali Sami Yen‘de yeni bir mucize yaratamadı. İki takım arasında
klas bakımından büyük fark var. Seyircisinin önüne 5 haftadır çıkamayan Galatasaray, bu sefer onların
önünde büyük bir güvenle çıkarken, coştukça coştu."

"Rüya 20 dakika sürdü, Sion sonra gerçekle başbaşa kaldı" başlığını kullanan 20 Minutes gazetesi ise, "Sion 5-1’lik skorla adeta nakavt oldu. Sion ilk yarının skoru 3-0 iken zaten maçı bıraktığı görünümündeydi. Ali Sami Yen’de 22 bin taraftar adeta bir ateş küresiydi. Bu neticeyle Sion, UEFA Kupası’nın dışında kaldı" yorumunu yaptı.

Le Matin Bleu gazetesi ise maçı şöyle değerlendirdi:
"Sion, Galatasaray’ı iyi tartamadı ve onların ağırlığını da kaldıramadı. Sion’un bu haliyle bundan başka bir netice alması da fazla iyimserlik olurdu. Maç Galatasaray’ın kontrolü altında geçerken, Sion’un fazla yapacak bir şeyi yoktu. Böylece Sion boyunun ölçüsünü almış oldu. Sion’un ümitleri seneye kaldı."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler