Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsveçlilerin büyük ayıbı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1 - İsveçliler davet ettikleri takımımızdan otel parası istediler.

2 - Sakatlanan Ergüder'in hastane paralarını kafilemize ödettiler.

3 - Sporcularımıza bir grup PKK'lı laf attı. Güreşçilerimiz ise ‘En büyük Türkiye’ diyerek karşılık verdiler.

İsveçliler ülkelerinin kupasına kazanan Güreş Milli Takımı kafilemize büyük ayıp etti. Milli takımımızı tüm masrafları kendileri karşılamak üzere Malmö Turnuvası'na davet eden İsveç Güreş Federasyonu yetkilileri, normal olarak FİLA kurallarına göre 1 gün önceden Malmö'ye giden kafilemizden bir günlük otel parası olarak 550 dolar istedi.

Kafile başkanı Abdullah Alemdar, ‘‘İsveçliler bize, (Sizi cuma günü bekliyorduk) dediler. Turnuva günü Malmö'ye gelecek saat 15.00'da tartılacak, saat 18.00'de de maça çıkacaksınız. Böyle bir şey olur mu? Dünyada bunun bir örneği daha yok. Zaten cuma günü yola çıkmış olsaydık bile şampiyonaya yetişemezdik’’ dedi.

Alemdar, bu öneriye tepki göstermeleri üzerine İsveçliler'in 550 dolara karşılık şampiyon olan Hamza Yerlikaya ile Mecnun Güler'e verilen 500'er dolarlık ödül parasını istediklerini söyledi. Ayrıca 58 kilo yarı finalinde dirseği çıkan ve hastaneye kaldırılan Ergüder Bekişdamat'ın masrafları da FILA kuralının ‘‘organizatör öder’’ maddesine rağmen takımımıza ödetildi.

Malmö Turnuvası'nda 29 maçın 24'ü kazanan, 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon olan Grekoromen Güreş Takımımıza Malmö'de PKK sempatizanları tacizde bulundu. PKK'lıların ‘‘Biji Apo’’ diye laf atmalarına güreşçilerimiz ‘‘En büyük Türkiye’’ diyerek karşılık verdiler.
Bunları da Beğenebilirsiniz