İsveç firması personeline 6 milyon Euro dağıtacak

DHA
22 Nisan 2016 - 14:31Son Güncelleme : 22 Nisan 2016 - 14:38

İsveç’in küçük bir kenti olan Huduksvall’da kurulu, imalat sanayii için bilgisayar sistemleri üreten Monitor isimli şirket bu yıl çalışanlarına karından 6 milyon 240 bin Euro dağıtma kararı aldı.

Huduksvall kentindeki Monitor şirketi altı yıldan bu yana 8.7 milyon Euro üzerindeki bütün karını çalışanlarına dağıtıyor. Geçen yıl 98 çalışanına karından 3.7 milyon Euro dağıtan şirket, bu yıl da 108 çalışanına rekor miktarda 6 milyon 240 bin Euro’yu paylaştıracak.

Şirket Genel Müdürü Morgan Persson büyük şehirlerde ve üniversite kentlerinde personel bulmanın daha kolay olduğunu, Hudiksvall gibi küçük bir kentte iyi eğitimli personel bulup elde tutabilmek için ise olağandan daha farklı davranmak zorunda olduklarını belirtti.

Morgan Persson dağıtılacak payın her personel için eşit olmayacağını belirterek ‘‘Personelin devamlılığı bazında oluşturulmuş bir puanlama sistemimiz var. Bunun yanı sıra personelimiz kendi içinde de birbirine puan veriyor. Belki bu personel üzerinde sağlıksız bir baskı oluşturuyor gibi görünebilir ama bana göre bir hedef koymadığımız için bu aksine teşvik edici oluyor’’ diye konuştu.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı